Naime, Jangce je samo donji tok reke Čangđang ili u prevodu sa kineskog "dugačka reka“. Međutim, kako su u istoriji Evropljani uglavnom imali dodira sa tim delom reke, Jangce je naziv pripisan čitavoj reci.

Reka povezuje velike kineske gradove poput Šangaja, Nanđinga i Vuhana.

Jangce se takođe smatra prirodnom granicom između severne i južne Kine. I prvi put je premošćena 1957. godine ovim mostom, prenosi RTS.

Prvi most preko reke Jangce sagrađen je uz podršku Sovjetskog Saveza, pa je prisutan ruski stil.

Iz današnje perspektive zvuči neverovatno da do pre šezdesetak godina, preko najveće kineske reke nije bilo ni jednog jedinog mosta.

Sever i jug Kine bili su povezani samo brodovima. Ali infrastruktura u kojoj danas Kina prednjači, bila je veoma loša kada je pokrenut prvi petogodišnji plan za razvoj ekonomije 1953. godine.

Otvaranje mosta u Vuhanu značilo je da su prvi put drumskim putem i železnicom povezani sever i jug zemlje. To je bio takođe veoma značajan trenutak za razvoj zemlje.

Inače, most je na sprat, ispod je železnički saobraćaj, a iznad automobili. Može se i peške, ali će vam biti potrebno oko sat vremena. Ne malo vremena trebaće vam i da se popnete na most, pa je zato organizovan i lift.

Vožnja liftom od samo nekoliko sekundi košta tri juana, odnosno oko 50 dinara, a zanimljivo je da ovaj lift ima i vozača.