Policija je saopštila da je išla u inspekciju i da su uhapšeni svi članovi osoblja restorana. Među uhapšenima je 11 državljana Srbije, pet muškaraca i šest žena, starosti od 21 do 51 godine.
Prema pisanju "Telegrafa", za sada nije poznato koliko dugo su ilegalno boravili u ovoj zemlji, kao ni u čijem vlasništvu je restoran u kom su radili.
Jedna od strožih kazni koje im slede je zabrana ulaska u zemlje EU, kao i oduzimanje vize. Obično se građanima koji ilegalno borave i rade u zemljama EU uvodi zabrana ulaska od nekoliko meseci. Sve ove odluke su zapravo na sudiji i sudskoj praksi dotične zemlje.
Ovo nije usamljeni slučaj, nije tajna da u zemljama u EU može da se radi "na crno", na šta se neretko odlučuju srpski državljani.
Logično - novac se dobija na ruke, može da se radi "koliko hoćeš" i pored svega toga, stiče se prilika za eventualnu prijavu. Radnici koji rade ilegalno, međutim, nemaju pravo na zdravstveno, penziono, ne ide im radni staž i faktički nemaju nikakva prava.
Pored svih ovih mana, sat rada "na crno"nekad je daleko manji nego kod prijavljenih radnika, nekad malo veći, a dešava se i da su žrtve mobinga, koje to ne mogu nikome prijaviti jer - rade na crno.
Jovanović spasao Partizan: Odbranio penal, "zaključao" gol i sačuvao tri boda za kraj godine!
Prvo oglašavanje Čede Jovanovića o razvodu: "Nešto se čoveku desi što ne može da sanja, ja sam to doživeo "
Ovo je trudna verenica ubijenog Nikole iz Kaluđerice: Napadači pucali kroz prozor, čula se vriska i škripa guma
Lalatović skočio na Dudića, novinari sprečili tuču! Pogledajte haos posle utakmice u Novom Sadu
Mondo ukrštenica za 22. decembar: Jutarnja zabava i "razgibavanje" mozga!