Više od 60 odsto poslovođa otvoriće u ponedeljak svoje poslovne objekte u Italiji, nasuprot 27 odsto njih koji su odlučili da zasad ostanu zatvoreni iz pomenutih razloga.
Prema podacima udruženja Confesercenti, 11 odsto preduzeća je neodlučno, a još jedna otežavajuća okolnost za kompanije je to što, pored mera koje je uvela italijanska vlada, moraju poštovati i lokalne propise.
"Pravila su besmislena, neću otvoriti Harry''s bar (18. maja)", rekao je vlasnik čuvenog venecijanskog ugostiteljskoj objekta sa dugom tradicijom nadomak Trga Svetog Marka, Arigo Ćiprijani u intervjuu italijanskom listu Republika.
Ćiprijani je rekao da bi, prema pravilima uvedenim u cilju sprečavanja širenja virusa, sa dosadašnjih "150 mesta za goste spao na 10".
Dodao je da je otvorio restorane širom sveta i da je samo Italija uvela stroga pravila za ponovno otvaranje ugostiteljskih objekata, a da je Hongkong propisao svega metar razdaljine u cilju sprečavanja širenja virusa.
Italija, koja je imala najduže mere opšteg karantina, polako izlazi iz blokade pokretanjem poslovnih aktivnosti i većom slobodom kretanja ljudi, a jedna od najspornijih odluka bila je otvaranje barova i restorana.
Naime, barovima i restoranima je od 4. maja dozvoljena prodaja hrane i pića za poneti, a od 18. maja, dve nedelje pre prvobitno planiranog datuma, biće im dozvoljeno potpuno otvaranje za goste isključivo uz rezervaciju i držanje propisane međusobne razdaljine, i korišćenje zaštitne maske pri plaćanju na kasi.
Kevin Panter spreman za Željkove zamke! Intervju: Tek kad odeš shvatiš šta si ostavio
Monako - Crvena zvezda uživo: Drama u poslednjoj četvrtini!
Obrt u slučaju Zvezdine mete Motlija: FIBA zabranila raskid ugovora, poznato i zašto
"Real Madrid i Partizan su dva najveća razočaranja za sada": Litvanski novinar oštro o crno-belima u Evroligi
Željko Obradović prekinuo trening Partizana: Odmah objasnio o čemu se radi