Čovek kog je Donald Tramp izabrao da bude njegov ministar za odbranu, Pit Hegset (44), prekriven je tetovažama, od kojih su mnoge prilično kontroverzne, piše Dejli mejl. Voditelj Foks njuza i odlikovani veteran iz Avganistana i Iraka tek je nedavno počeo da ukrašava svoje telo tetovažama jer mu je to otac zabranio u mladosti. Sada ih ima više od deset na rukama i grudima i često je imao problema zbog njih.
Na primer, 2021. godine, kao pripadnik Nacionalne garde Minesote, pozvan je u Vašington da čuva Džoa Bajdena tokom inauguracije, ali je morao da se povuče zbog svoje tetovaže Jerusalimskog, odnosno krstaškog krsta na grudima. "Nazvali su me ekstremistom zbog tih tetovaža", rekao je kasnije Hegset. Foks njuzu se pridružio 2014. godine, nakon neuspešnog pokušaja da uđe u Senat. Kaže da se sprijateljio sa Trampom nakon što je nekoliko puta gostovao u njegovoj TV emisiji. Iako je volio tetovaže još od srednje škole, prvu je napravio tek deceniju kasnije.
"Uvek sam želeo tetovažu. U početku sam želeo tetovažu košarkaškog obruča sa zapaljenom loptom koja prolazi kroz njega, ali na sreću otac me je odvratio od toga. Košarka mi je bila jedina bitna. Igrao sam košarku na fakultetu, a moj otac je bio košarkaški trener."
Prvu tetovažu dobio je tokom odmora sa porodicom kada je njegova supruga odlučila da napravi malu tetovažu. Tada je napravio i svoju prvu tetovažu i nastavio da dodaje nove slike tokom godina.
Jerusalimski ili krstaški krst na grudima
Jedna od najvećih Hegsetovih tetovaža sastoji se od velikog krsta okruženog manjim krstovima. Potiče iz 13. veka, kada je tokom krstaških ratova korišćen kao simbol Jerusalimskog kraljevstva.
Izraz "Deus Vult" znači "Bog hoće" i potiče iz Prvog krstaškog rata. Poslednjih godina ga koriste ekstremno desničarske grupe. I Hegsetova knjiga "Američki krstaški rat" završava se upravo tom frazom.
Krst i mač na podlaktici
Druga hrišćanska ikonografija na Hegsetovom telu uključuje krst sa mačem koji predstavlja biblijski stih iz Mateja 10:34 koji kaže: "Ne mislite da sam došao da donesem mir na zemlji. Ne, nisam došao da donesem mir, već mač.' Takođe ima Hi-Ro simbol na nadlaktici koji predstavlja hrišćane.
Ostale Hegsetove tetovaže su uglavnom povezane sa američkim patriotizmom i uključuju mnoge simbole i ikonografiju američkog pokreta za nezavisnost. Iznad toga je rimskim brojevima napisan broj 1775, što je godina kada je počeo američki rat za nezavisnost. Hegsetov lakat je okružen sa 13 zvezdica, što može biti referenca na zvezde na prvoj verziji američke zastave (tzv. Betsi Ros zastava), koja je prethodila trenutnoj zastavi.
Takođe ima ikoničnu zmiju "Pridruži se ili umri" na ruci, što je najraniji poznati slikovni prikaz kolonijalne unije u kolonijalnoj Americi.
Slika, koju je navodno nacrtao sam Bendžamin Frenklin 1754. godine, objavljena je u Pennsilvania Gazette i prikazuje zmiju
Hegset takođe ima prikaz moderne američke zastave sa snajperom ispod. Ova tetovaža bi mogla biti referenca na drugi amandman čiji je Hegset veliki pristalica, a koji dozvoljava nošenje oružja. Jedna od njegovih najvećih tetovaža je odmah ispod ramena, oznaka koju koristi 187. pešadijski puk američke vojske čiji je Hegset bio pripadnik.
Ovo je takođe bila pešadijska jedinica tokom Drugog svetskog rata koja se kasnije borila u Korejskom ratu kao deo borbenog tima vazdušno-desantnog puka. Puk se takođe borio u narednim ratovima kao što su Vijetnamski, Zalivski i Irački rat.
Tokom intervjua za Big Lead, Hegset je otkrio da planira da popuni celu ruku tetovažama.
BONUS VIDEO:
(Jutarnji list/MONDO/J.D.)
"Vi zadnji derbi računate kao poraz? Baš lepo": Obradović reagovao na pomen osam neuspeha protiv Zvezde u nizu
Danska - Srbija, uživo: Pešićev tim gazi, idemo ka Evropskom prvenstvu!
Uhapšeno 11 osoba zbog pada nadstrešnice na Železničkoj stanici: Preti im do 12 godina zatvora
Partizan za 55 dana mora da sakupi milione evra: Rasim Ljajić otkrio koliko crno-beli duguju!
Mondo ukrštenica za 21. novembar: Jutarnja zabava i "razgibavanje" mozga!