Američki sekretar za odbranu Lojd Ostin kritikovao je danas rusku vojsku i njene uspehe na ukrajinskom frontu, a oštre reči uputio je i direktno ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, piše "CNN". Rat u Ukrajini traje više od 1.000 dana (počeo 24. februara 2022. godine), a prema rečima Ostina - "Putin nije ništa strateški postigao".
"Najveća vojska u Evropi izvršila je invaziju na svog suseda koji je imao mnogo manji inventar, mnogo manje sposobnosti i, 1.000 dana kasnije, tek treba da ostvari neki uspeh. Ovaj rat traje 1.000 dana, a Putin u svakom slučaju nije uspeo da postigne bilo kakav strateški cilj", kazao je Ostin.
Prema njegovim rečima, "Ukrajina je pokazala celom svetu da manja zemlja može da brani svoju teritoriju". Spominjao je i autokrate širom sveta.
"Neki agresori u svetu naučili su da to nije tako lako kao što se misli. Za to mora da se plati cena. Mogu vam garantovati da autokrate širom sveta gledaju na ovo i razmatraju, prave zabeleške", dodao je Ostin.
BONUS VIDEO:
(MONDO)