Slušaj vest

Izrael je ciljao sekretara Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana, Alija Laridžanija, u vazdušnom napadu izvedenom u Iranu tokom noći, prema izraelskim zvaničnicima.

Nije jasno da li je Laridžani poginuo ili povređen u napadu, rekli su zvaničnici.

U međuvremenu, još jedan nedavni izraelski vazdušni napad u Iranu usmeren je na lidera Palestinskog islamskog džihada Akrama el Adžurija i druge visoke zvaničnike te terorističke organizacije, prema izvorima iz Ministarstva odbrane.

Načelnik Generalštaba Izraelskih oružanih snaga (IDF), general-major Ejal Zamir, rekao je u utorak ujutru da su "značajni udari takođe zabeleženi tokom noći, sa potencijalom da utiču na dostignuća kampanje i misije IDF-a", očigledno misleći na vazdušni napad usmeren na Laridžanija.

"Ovo dolazi pored udara izvedenih poslednjih dana u Iranu protiv elemenata takođe povezanih sa palestinskom scenom", rekao je Zamir, misleći na zvaničnike Islamskog džihada.

Rekao je da su se "visoki operativci umešani u terorističke aktivnosti iz Gaze i Judeje i Samarije (Zapadne obale)" krili u skrovištu u Teheranu kada su napadnuti.

Najnovije vesti o ratu na Bliskom istoku čitajte na našem blogu.

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!

BONUS VIDEO:

01:59
"NAJVEĆI DOBITNIK OVOG SUKOBA MOGLA BI DA BUDE RUSIJA" Stručnjaci o invaziji Irana za Kurir televiziju: "Rat je možda pokrenut da skrene pažnju sa Ukrajine..." Izvor: Kurir televizija

(Telegraf/MONDO)