Da se zaista radi o žabi potvrdio je i fotografski tim NASA-e, analizirajući snimak koji je napravila jedna od kamera koje se koriste za fotografisanje lansiranja svemirskih letelica.

Šta se na kraju dogodilo s žabom nije poznato, a pretpostavlja se da je živela kod bazena u blizini lansirne rampe, iz kojeg se crpi voda za prskalice koje štite od požara nakon lansiranja.

Poslednje što je sirota životinja izustila, kako javlja CNN , bilo je: "Orrrbit, orrrbit".

Žaba ipak nije uspela da se pridruži šatlu LADEE.

"Leteća žaba" nije prva životinja koja je slučajno učestvovala u lansiranju svemirske letelice. Naime, prilikom lansiranja STS-114 , jedna poveća ptica zabila se u rezervoar s gorivom letelice, a nedavno je probno lansiranje SpaceX Grasshoppera prestravilo krdo krava koje su u stampedu protrčale pored kamera. Poznat je slučaj "svemirskog šišmiša" iz 2009. godine, kada je nastradao jedan slepi miš koji je visio sa spoljašnjeg rezervoara tokom lansiranja šatla Diskaveri.

Žaba je tako zasenila vest da su američki naučnici poslali na Mesec raketu bez ljudske posade opremljenu robotskim istraživačem kako bi saznali više o razređenoj atmosferi na Mesecu.

Vozilo veličine manjeg putničkog automobila, poznato po skraćenici LADEE odnosno "Ledi", prikupljaće podatke ukupno 100 dana koliko će kružiti oko Meseca, prenosi Glas Amerike.

Načnici žele da saznaju više o razređenoj Mesečevoj atmosferi, jer smatraju da je to nešto što bi moglo da bude rasprostranjeno u celom Sunčevom sistemu. To znanje bi moglo da im pomogne da bolje razumeju velike asteroide i druge planete, uključujući i Merkur.

Većina ranijih misija NASA na Mesec lansirano je sa Floride. Ovaj, prvi odlazak na Mesec iz Virdžinije, mogao je da se vidi u velikom delu istočnih država SAD, u kojima živi znatno više od 50 miliona ljudi.

S obzirom da ne postoji način da se kapsula "Ledi" vrati na Zemlju iz Mesečeve orbite, NASA namerava da izazove njen kontrolisani pad na površinu Meseca.