Nigerijska vlada obećala je da će rasvetliti ubistva beba, a regionalne vlasti u Abudži sastavile su komisiju koju čine borci za ljudska prava, policajci, plemenske vođe i žene, čiji je zadatak da otkriju koliko je ova praksa zaista rasprostranjena.

Nigerijac Mika Elajžda ispričao je za radio "Dojče vele" da su njegovi roditelji pre njega dobili blizance koje su ubili i da je i sam jedva izbegao smrt, jer postoji i verovanje da je dete koje se rodi posle blizanaca, takođe, ukleto i zlo.

Blizanci su od davnina smatrani izopačenim ili lošim znamenjem u određenim delovima Nigerije i običaj je nalagao da se ubijaju odmah pošto se rode.

Pod uticajem misionara, ova praksa je obustavljena, ali ne svuda. Najčešće se ubijaju deca čija majka umre na porođaju, a blizanci se tada živi zakopavaju, zajedno sa telom majke.

U istim selima, najčešće se ubijaju i deca sa hendikepom, navodi nemački radio.

Upravo Nigerija važi za "zemlju blizanaca", jer su, prema podacima, od 1972. do 1982. godine, od 1.000 porođaja, u 50 rođeni blizanci, što je gotovo četiri puta više nego što je u to doba bilo u Evropi ili u Sjedinjenim Američkim Državama.