"Kao što je bilo propusta na planu bezbednosti, bilo je i političkih grešaka", rekao je savetnik premijera Dafer Nedži za AFP.
Nedži je dodao da je među smenjenima guverner Susa, regiona u kojem se 26. juna dogodio teroristički napad, kao i više policijskih zvaničnika.
Među smenjenim zvaničnicima policije troje je iz Susa, jedan iz Gafura, rodnog grada napadača s plaže u Susu, a jedan iz Kairuana, mesta u kojem je studirao.
Predsednik Tunisa Beži Čaid Esebsi proglasio je danas vanredno stanje, nakon napada islamskih militanata na turiste na plaži u letovalištu Sus, kada je ubijeno 38 stranih turista, uglavnom Britanaca.
Vanredno stanje privremeno daje vladi više fleksibilnosti, a vojsci i policiji više ovlašćenja, dok istovremeno ograničava pravo na javna okupljanja.
U Tunisu je vanredno stanje poslednji put bilo na snazi 2011. godine, tokom pobune protiv autokratskog vladara Zine El-Abidine Ben Alija.
Tuniske vlasti su već pojačale bezbednost nakon napada u Susu izvedenog 26. juna, pa su u hotele i plaže obezbeđivali naoružani policajci.
Za napad u Susu je odgovornost preuzela Islamska država.
Teodosić ovakav meč nije imao 14 godina! Navijači Partizana pamte kad je poslednji put imao nula asistencija!
"Obradović više ne računa na njega, Partizan traži drugog igrača": Otkriveno kakvo pojačanje žele crno-beli
Nemačka se priprema za rat sa Rusijom! Napravljen tajni plan, evo kako će postupiti u slučaju eksalacije sukoba
Uspavana Zvezda nije došla na derbi: Protiv Partizana ovakav nemaš šta da tražiš na terenu
Obradović izašao pred Grobare, pa čuo šta mu skandiraju: Podigao prst i tražio samo jedno, pogledajte