• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

PANIKA U PENTAGONU: Kineski raketni udar briše sve

Izvor mondo.rs

Da li će se tenzije između SAD i Kine završiti ratom? Savetnik nove administracije u Beloj kući Stiven Benon smatra da hoće. Nijedna strana ne zagovara rat otvoreno, ali se obe strane pripremaju za najgori ishod.

Portal "War on the Rocks" objavio je niz satelitskih forografija za koje tvrdi da ukazuju da su pripreme Kine otišle mnogo dalje i da su mnogo konkretnije nego što se ranije smatralo.

Sjedinjene Američke Države održavaju veliku mrežu svojih vojnih i mornaričkih baza širom Azijsko-pacifičkog regiona.

Veći deo te mreže uspostavljen je još u Drugom svetskom ratu, sačuvan je i tokom Hladnog rata i još je u upotrebi.

Mornaričke baze poput Jokosuke i Saseboa, kao i vazdušne baze Jokota, Kadena i Osan štite američke saveznike i pokazuju američku moć u regionu.

Amerikanci su u širokom luku od Južne Koreje do Guama angažovali svoje najmodernije oružje i opremu, poput aviona F-22, bombardera B-1 i B-2, kao i borbenu grupu nosača aviona.

Kina američke baze vidi kao pretnju i taj pristup nije nužno pogrešan.

Velika udaljenost kontinentalnog dela SAD i Kine znači da su Amerikancima te baze potrebne za eventualni rat protiv Kine.

Pogledajte satelitske snimke

Satelitske snimke koje je objavio portal "War on the Rocks" pogledajte ovde.

"War on the Rocks" piše da Kina aktivno vežba napade na američke baze sa balističkim raketama i krstarećim raketama dugog dometa.

Kina je decenijama svoju vojnu moć zasnivala na velikom broju balističkih raketa.

Balističke rakete su efikasan i ne toliko skup način za dejstvovanje na velikim udaljenostima.

Rakete su jeftinije od nosača aviona ili aviona bombardera dugog dometa, a protivniku mogu da zadaju značajan udarac.

Moderni sistemi za navođenje, čak i oni koji ne koriste Sistem globalnog pozicioniranja (GPS), mogu da budu prilično precizni.

Kineske balističke rakete DF-21D srednjeg dometa, na primer, mogu da pogode nosače aviona koji plove otvorenim morem.

Napad Japana na američku bazu Perl Harbor na Havajima, preventivni udar koji je uveo SAD u Drugi svetski rat, bio je taktički uspeh ali strateški poraz.

Iako je Japan potopio nekoliko američkih ratnih brodova, nije uspeo da uništi najvažnije - infrastrukturu i objekte u luci, skladišta benzina i druge najvažnije infrastrukturne objekte koji su održavali američku vazduhoplovnu i mornaričku vojnu moć.

Bez infrastrukture, američka mornarica ne bi mogla da izvede kontraudar koji je doveo do Bitke za Midvej i možda bi morala da se povuče hilje kilometara na istok, sve do zapadne obale SAD.

Satelitski snimci pokazuju da Kina vežba gađanje američkih brodova, prvenstveno o mornaričkoj bazi Jokosuka, kao i bunkere u kojima su smešteni vojni avioni u vazduhoplovnoj bazi Kadena na japanskom ostrvu Okinava.

Kina je, kako tvrdi američki portal, naučila japansku lekciju - uvežbava i gađanje električnih podstanica, nadzemnih skladišta goriva i drugih infrastrukturnih objekata.

Cilj je da se američke snage nateraju na povlačenje do Guama ili čak Havaja, izolovanje Amerike od njenih saveznika Japana, Australije, čak i Južne Koreje.

Plan napada Kine na američke baze izgleda sveobuhvatana i dobro smišljen.

Satelitski snimci pokazuju da su napadi kasetnom municijom izvedeni na simulirane američke raketne sisteme Patriot PAC-2 i PAC-3, što je primarna američka odbrana od napada kineskih raketa.

Patriot, pokretni protivvazdušni raketni sistem sposoban za obaranje aviona, krstarećih raketa i balističkih raketa, naročito je ranjiv na napad krstarećih raketa koje izbacuju kasetne bombe na širokom području.

Kineske vežbe gađanja američkih brodova i vojnih baza nisu neuobičajene.

Sjedinjene Američke Države su moćan protivnik i Kinezi bi bili krajnje nemarni i tromi ako ne bi razvijali planove mogućih sukoba sa američkom vojskom.

Satelitski snimci pokazuju da se Kinezi najozbiljnije pripremaju za sukob sa moćnom američkom vojskom ako to bude neophodno.

Svakako da ni Pentagon ne sedi skrštenih ruku, naročito posle pobede na predsedničkim izborima Donalda Trampa, koji je zaoštrio antikinesku retoriku.

Komentari 88

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

kosovac

Ovi amerikanci nemogu nista islamskoj drzavi a oce da zapocnu nuklearni rat sa zemljama koje imaju isto nuklearno naoruzanje da uniste svet a pregovori zasta postoji dogovor da sednu za sto oni provociraju

Ajmo Dalje

Zasto ste na strani Hilari a ne na strani g. Trampa...Zato sto sam PAMETAN AHAHAHAAHAHAHAH 😂

Blok

kada pocne rat, to je početak kraja.

special image