10. "Kuma kokaina" – Grizelda Blanko
Ona je bila jedna od najsurovijih i najopasnijih narkobosova svih vremena, kao i najproduktivniji švercer kolumbijskog Medelin kartela. Preko njenih ruku "prevaljane" su tone kokaina u Njujork, Majami, Kaliforniju. Posle pošiljke od 150 kilograma, presreli su je federalni agenti 1975. godine (to je bilo najveće hapšenje zbog kokaina ikada do tada). Blanko je pobegla u Kolumbiju gde je bila 10 godina. Osumnjičena je da je naručila ili poličinila više od 200 ubistva. Ona je 1985. osuđena zbog šverca. Puštena je iz zatvora 2004. godine i deportovana u Kolumbiju. Njeno bogatstvo bilo je procenjeno na više stotina miliona dolara, ali to se nikada neće tačno znati. "Kumu kokaina" ubio je motociklista 2012. godine kada je u njenu glavu ispalio dva hica u Medelinu.
Oko 80 odsto heroina koje je dve decenije, počevši od 1974. godine, bilo pisutno na ulicama Njujorka, došlo je iz "Zlatnog trougla" (Mjanmar, Laos, Tajland) kojim je upravljao Kun Sa. On je imao svoju privatnu armiju koja se finansirala od prodaje droge. Postepeno je napravio najveću heroinsku imperiju. Kralj "Zlatnog trougla" je 1977. izazvao američku vladu da kupi celu njegovu žetvu opijuma, uništi je, i pusti ga da uzme novac za njegov narod. Američka vlada je to odbila. Kun Sa se predao vlastima Mjanmara 1996. godine, ali malo se zna šta se s njim desilo nakon toga. Predao je sve što je posedovao tamošnjoj vladi. Umro je 2007. godine, a uzrok smrti je nepoznat.
8. Džordž Jung (Boston Džordž)
Najviše poznat, jer ga je Džoni Dep glumio u filmu Blow iz 2001. Prebacivao je drogu za ozloglašeni Medelin kartel, a na vrhuncu svoje moći preko njega je išao skoro sav kokain koji je ulazio u SAD. Zaradio je verovatno najmanje od svih sa ove liste, ali je lično napravio najmanje 100 miliona dolara. Morao je da kupuje kuće samo da bi u njih mogao da odlaže novac. Učio je da krijumčari kokain još u zatvoru. To je učio od cimera Karlosa Ledera koji ga je kasnije povezao sa Pablom Eskobarom. "Pokazali smo Kolumbijcima da je moguće poslati velike količine kokaina u SAD. Milioni dolara obrtali su se za par dana. Kolumbijci su me obožavali", rekao je Džordž. Uhapšen je sa tonom kokaina u jednom gradu u Kansasu. Očekuje se da bude pušten na slobodu u novembru 2014. godine.
7. Rafael Karo Kintero (Rafael Caro Quintero)
On je najstariji od četvorice braće koji čine "Karo Kintero kartel" u Sonari, Meksiko. Prvenstvo su se bavili krijumčarenjem marihuane, a pretpostavlja se da imaju više "farmi" u Sonori. Braća su osim marihuane preprodavala kokain, ali i metamfetamin. Oni su se 1980. godine dodvorili tamošnjoj vladi i policiji, podmićivali su ih, da bi im progledali kroz prste. To može biti zato što je kartel odvajao određene količine novca za izgradnju stambenih krajeva za siromašne. Uhapšen je 1985. godine za naručivanje ubistva američkog federalnog agenta. Rafael je osuđen na 40 godina zatvora 1989. godine, a njegova braća su ostala slobodna radi "okretanja" porodičnog biznisa.
6. Karlos Enrike Leder Rivas
Suosnivač Medelin kartela Karlos Leder, dete Kolumbijke i oca Nemca, bio je samoproglašeni nacista koji je na kilograme kokaina utiskivao kukaste krstove. Komandovao je na malom ostrvu u Bahamima, koje je bilo usputna stanica od Kolumbije do SAD. Odatle je imao vazdušnu bazu za krijumčarenje droge sve zajedno sa naoružanom vojskom, hangarima, i pistu koja je mogla da primi i putnički avion. Trgovinu drogom podigao je na sasvim nov nivo koristeći za šverc male privatne avione. On je 1987. godine osuđen na doživotnu i još 135 godina zatvora. Nakon što je dao iskaz protiv ozlaglašenog panamskog diktatora Manuela Noriege njegova kazna je smanjena na 55 godina. Njegovo bogatstvo kada je uhapšen merilo se stotinama miliona dolara.
Njihova strategija je bila da se drže u senci, a to im je godišnje donosilo sedam milijardi dolara. "Kali kartel" je 1990-ih, dok su ga vodila Orehuela (Oreujela) braća, bio najveći dobavljač kokaina u SAD. Odgovorni su za krijumčarenje 200 tona kokaina. Braća su uhapšena kada se njihov šef obezbeđenja obrušio na njih, jer nije više mogao da podnese pritisak da ih čuva, dojadilo mu je. Osuđeni su u septembru 2006. godine zbog pranja novca na 30 godina zatvora.
4. Hoze Gonzalo Rodrigez Gača
Uprkos tome što je rođen u Kolumbiji Hoze Gača je bio poznat kao "Meksikanac" zbog njegove ljubavi prema meksičkoj popularnoj kulturi. On utabao puteve droge kroz Meksiko do jugoistočnih američkih država. Bio je ključan i za otvaranje laboratorija u džunglama Kolumbije gde bi hiljade radnika odsedalo i proizvodilo mnogo, mnogo kokaina. U jednu takvu laboratoriju upala je racija 1984. godine, nakon čega je otkriven radni nalog koji pokazuje da je 15 tona kokainske paste dostavljeno na određenu lokaciju u periodu od šest nedelja. Samo godinu dana nakon što je stavljen na Forbsovu godišnju listu milijardera njegova vladavina se završila kada ga je upucala policija 1998. godine.
Braća Očoa (Jorge, Huan David i Fabio) bili su ključ medelinske narko organizacije od samog početka i to uprkos činjenici do dolaze iz obrazovane, više klase. Osamdesetih godina njihovo bogatstvo je procenjeno na tri milijarde dolara (Jorge je za godinu dana prestigao Hozea Gača na Forbsovoj listi), problemi su usledini 1984. godine kada su optužena četiri pripadnika kartela. Predali su se 1991. i od tada se malo čulo za njih. Jedino se znalo za najmlađeg Fabija koji je ponovo uhapšen zbog krijumčarenja droge 1999. godine i 2003. je osuđen na 30 godina zatvora. Umro je 25. jula ove godine.
Riki Ros, kralj kreka, kaže da su ga američke obaveštajne službe snabdevale neograničenim količinama robe koju je trebalo da proda. Kokain prodaje od svoje 19. godine, a među prvima je prodavao krek, nakon čega se ta droga ubrzo našla na ulicama Los Anđelesa. Na vrhuncu svoje moći imao je više fabrika kreka koje su dnevno proizvodile drogu u vrednosti od dva do tri miliona dolara.
Indijski kralj kriminala, Davud Ibrahim Kaskar, čije je bogatstvo procenjeno na šest milijardi dolara svrstava se među najnemilosrdnije pojedince. Kaskar se povezivao sa bombaškim napadom u Mumbajiu kada je stradalo više od 250 ljudi. Imao je bliske veze i sa Osamom Bin Ladenom. Njegova "D kompanija" osim trgovine drogom bavi se i falsifikovanjem, trgovinom oružjem, iznuđivanjima, terorizmom, pa čak i filmskom industrijom. Kaskar je finansirao sedam popularnih indijskih filmova. Njegova "vladavina" je najverovatnije prošlost, jer je on sada u Indiji najtraženiji čovek, a pretpostavlja se da se krije u Pakistanu. Međutim, pakistanske vlasti negiraju da je kod njih.