20 rival 1. i 2. kolo.html

  • Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Fudbal

Zvezda ponovo ide u Litvaniju!

Autor mondo.rs
Autor mondo.rs

Crvena zvezda je na žrebu za prvo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona izbegla najteže rivale iz Mađarske i Rumunije, pa će ponovo posetiti Litvaniju.

Izvor: MN Press

Crvena zvezda ponovo "evro" odiseju počinje na Baltiku!

Prošle sezone igrali su u Letoniji protiv Spartaksa, dok im je žreb ovoga puta u 1. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona dodelio litvansku Suduvu - s kojom su prošle godine igrali u drugoj rundi kvalifikacija najjačeg evropskog takmičenja.

Crvena zvezda će u prvom kolu koje će se igrati 9. ili 10. jula biti gost, dok je revanš na stadionu "Rajko Mitić" nedelju dana posle toga (16. ili 17. jul).

Izabranici trenera Vladana Milojevića nisu imali većih problema protiv Suduve lane, kada su u prvom meču u Beogradu pobedili ubedljivo (3:0), da bi u revanšu odigrano u malenom gradu Marijampolu takođe slavili (2:0).

/ZANIMLJIVO NA ŽREBU ZA LŠ: SELTIK STIŽE U SARAJEVO/

S obzirom na to da su potencijalni rivali Zvezde na startu mogli da budu i prvaci Rumunije (Kluž) i Mađarske (Ferencvaroš), utisak je da je ovo dobar žreb za prvaka Srbije.

Podsetimo, Crvena zvezda će u sredu (12.00) saznati i ime rivala u 2. kolu.

I na sutrašnjem žrebu Zvezda će biti povlašćena, a spisak mogućih rivala pronađite OVDE.

Kada je u pitanju Suduva, oni su dvostruki uzastopni šampioni Litvanije, tim je sastavljen od domaćih igrača i onih sa prostora Balkan, tu je i srpski defanzivac Aleksandar Živanović, a jedini mogući problem pravi to što je litvansko prvenstvo u toku.

/MARIJAMPOLE - ŠTA NAVIJAČI ZVEZDE MOGU DA OČEKUJU/

Crvena zvezda je trenutno na drugom delu priprema u Austriji i u naredne gotovo tri nedelje pokušaće da uđe u takmičarski ritam kako bi ponovila uspeh iz prošle sezone.

/MITAR MRKELA O ŽREBU: JESMO FAVORITI, ALI.../

PAROVI 1. KOLA KVALIFIKACIJA ZA LIGU ŠAMPIONA

Nome Kalju (Estonija) - Škendija (Severna Makedonija)
Suduva (Litvanija) - Crvena zvezda (Srbija)
Ararat (Jermenija) - AIK (Švedska)
Astana (Kazahstan) - Kluž (Rumunija)
Ludogorec (Bugarska) - Ferencvaroš (Mađarska)
Partizani (Albanija) - Karabag (Azerbejdžan)
Slovan (Slovačka) - Sutjeska (Crna Gora)
Seltik (Škotska) - Sarajevo (BiH)
Šerif (Moldavija) - Saburtalo (Gruzija)
Didelanž (Luksemburg) - Valeta (Malta)
Linfild (Severna Irska) - Rozenborg (Norveška)
Valur (Island) - Maribor (Slovenija)
Dandalk (Republika Irska) - Riga (Letonija)
Helsinki (Finska) - Toršavn (Farska Ostrva)
BATE Borisov (Belorusija) - Pjast Glivice (Poljska)
Nju Sejnts (Vels) - pobednik preliminarne runde kvalifikacija

draw champions league žreb liga šampiona Izvor: Harold Cunningham/Getty Images/Guliver

N     A     J     A     V    A

Fudbaleri srpskog šampiona Crvene zvezde iščekuju ishod današnjeg žreba u Nionu koji počinje u 14.30, a na kome će saznati ime prvog rivala u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

U sedištu UEFA prvo će biti obavljen žreb za 1. rundu kvalifikacija, dok će sutra u podne biti poznati i rivali u drugom kolu. Dan pred žreb, UEFA je napravila podgrupe za 1. kolo kvalifikacija i suzila spisak timova s kojima Crvena zvezda može da igra.

To su sledeće ekipe: Suduva (Litvanija), Kluž (Rumunija), Ferencvaroš (Mađarska), Nome Kalju (Estonija) i Ararat (Jermenija).

Utakmice 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona igraju se 9. i 10. jula, dok su revanši zakazani za 16. i 17. jul.

Podsetimo, već od 15.30 biće obavljen i žreb za 1. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope na kome će rivale dobiti i srpski predstavnici Radnički i Čukarički, dok će Partizan u sredu (14.00) kao učesnik 2. runde kvalifikacija saznati ime rivala.

Ostanite uz MONDO, pratićemo žreb za Ligu šampiona UŽIVO:

- Crvena zvezda gostuje Suduvi u prvom kolu!

- Prvi par čine Nome Kalju i Škendija.

- Dok čekamo rezultate žreba, pišite nam u komentarima koga očekujete...

- Zvaničnici UEFA su se obratili prisutnima u Nionu i očekuje se skori početak izvlačenja parova, a njemu neće prisustvovati Aleksandar Čeferin.

PRVA PODGRUPA

povlašćeni: Astana, Ludogorec, Crvena zvezda, Škendija i AIK.
nepovlašćeni: Suduva, Kluž, Ferencvaroš, Nome Kalju i Ararat.

DRUGA PODRGUPA

povlašćeni: Seltik, Karabag, Šerif, Didelanž i Slovan.
nepovlašćeni: Valeta, Sarajevo, Sutjeska, Partizani i Saburtalo.

TREĆA PODGRUPA

povlašćeni: Bate Borisov, Maribor, Rozenborg, Helsinki, Dandalk i Nju Sejnts.
nepovlašćeni: Pjast, Valur, Linild, Toršavn, Riga i pobednik preliminarne runde kvalifikacija.

Komentari 101

Komentar je uspešno poslat.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Pizon

A neko pojacanje da se dovede,zar sa gardiatima da se napada Evropa.

Chsrlie,Ja,Zvezda Zauvek,Radikal,Dragan

Ja sam samo mali bot pun teskoh kompleksa koji imam sto nickova,a presesce mi uskoro sve jer znaju gde zivim.Neeee😪😪

Zvezdaspor

Zvezda može ponovo da ide u p.m.

loader