NIKO KAO ALEKSANDAR MITROVIĆ, ČEMPIONŠIP NE PAMTI BOLJEG ŠPICA: Došao na 2. mesto večne liste, malo mu fali za sam vrh!

Aleksandar Mitrović ne prestaje da trese mreže u Čempionšipu!

profimedia-0629224047 Izvor: Profimedia

Aleksandar Mitrović ne prestaje da trese mreže u Čempionšipu! Opet je bio precizan u pobedi Fulama nad Kvins Park Rendžersom i to dva puta.

Sa ova dva gola popeo se na vrh liste strelaca Čempionšipa u ovoj sezoni, pošto je do sada postigao 12 golova u isto toliko odigranih kola.

FULAM - KVINS PARK 4:1 (1:0)
/Mitrović 10, 67, Rid 72, Robinson 90+1; 55 Dajks)

Možda će vas zanimati

Mitrović je na samom startu meča sjajno reagovao na asistenciju Denisa Odoija i pogodio za 1:0, a kada je Dajks izjednačio opet je srpski napadač doneo prednost Fulamu. Do kraja meča Bobi Rid i Entoni Robinson su pobedu učinili ubedljivijom, a sa ova dva gola Srbin je ušao u samo elitu drugog ranga takmičenja u Engleskoj.

To mu je 54. gol u ovom rangu što ga svrstava na 50. mesto večne liste strelaca, a ukoliko ovako nastavi do kraja sezone vrlo bi lako mogao da uđe i u top 30, iako još uvek nema 100 odigranih mečeva u tom takmičenju.

A upravo kada se pogleda broj minuta koji mu je bio potreban da postigne ovoliki broj golova Mitrović je u samom vrhu. On daje pogodak na svakih 132 minuta u Čempionšipiu što je drugi najbolji rezultat u istoriji Čempionšipa.

Jedini efikasniji je Dvajt Gejl, sadašnji špic Njukasla, koji je igrajući za "svrake", Piterboro i VBA davao gol na svakih 128 minuta. Gejl je dao 59 golova na tačno 100 mečeva i to znači da ukoliko Mitrović postigne još pet golova na narednih šest utakmica biće najbolji napadač u istoriji Čempionšipa u ovoj kategoriji.