PAROVI OSMINE FINALA

Poznati su i svi parovi osmine finala.

22:53

GOTOVO JE

Kraj, Gruzija je pobedila Portugal sa 2:0, Turska je sa igračem više pobedila Češku - 2:1.

Ovo znači da u osminu finala idu Portugal kao prvi, Turska kao druga i Gruzija kao treća!

EPA/MIGUEL A. LOPES/LUSA, FRIEDEMANN VOGEL/EPA Gruzija portugal

22:46

87' - ULAZIMO U ZAVRŠNICU

Polako ulazimo u završnicu mečeva. Po trenutnom plasmanu Turska ide kao druga, Gruzija kao treća u osminu finala.

22:39

80' - JOŠ MALO DO KRAJA

Ostalo je još 10 minuta, plus nadoknada vremena, na obe utakmice...

Filip Singer/EPA

22:28

70' - RONALDO POBESNEO

Ronaldo je izveden iz igre i bio je žestoko besan zbog odluke selektora...

22:27

68' - VAR PRIZNAO GOL

Izgledalo je da je napravljen čist faul nad golmanom Turske. Svi su to videli osim sudije Kovača i VAR-a koji je priznao gol. Neverovatno.

22:25

66' - ČESI IZJEDNAČILI

Češka se vratila u igru. Souček je pogodio u 66. minutu i sada je 1:1! Sa igračem manje došli su do gola.

22:17

57' - GRUZIJA VODI 2:0!

Penal za Gruziju u gol je pretvorio Mikautadze. Sada vodi sa 2:0 i ima rezultat koji je vodi u osminu finala.

22:10

51' - TURSKA VODI

Iskoristila je Turska prednost igrača više i preko Čalhanoglua je povela - 1:0!

22:06

46' - POČELO JE DRUGO POLUVREME

Krenulo je drugo poluvreme.

21:48

45' - POLUVREME

Imala je Češka u završnici prvog dela sjajnu priliku za vođstvo, ali nije je iskoristila. Na poluvremenu ovako stoje stvari:

• Češka - Turska 0:0
  • Portugal - Gruzija 0:1
21:37

37' - DOSTA NERVOZE

Mnogo nervoze na obe utakmice, dosta vremena igrači provode na razgovorima sa sudijama...

21:28

28' - ŽUTI ZA RONALDA

Kristijano Ronaldo izgubio je živce, tvrdi da je povučen za dres i tražio je penal. Nije ga dobio, pa je ušao u žestoku raspravu sa sudijom i dobio je javnu opomenu.

21:21

20' - CRVENI KARTON ZA BARAKA

Šok na meču Češke i Turske, Barak je dobio crveni karton i Česi će igrati sa igračem manje do kraja utakmice. Lopta je pobegla, on je krenuo na nju, ali je nagazio protivničkog igrača. Dao mu je drugi žuti karton rumunski sudija Ištvan Kovač.

21:12

11' - NAPADA GRUZIJA

I pored vođstva Gruzija nastavlja sa napadima i traži drugi gol. Na drugom meču između Češke i Turske i dalje nema golova.

21:02

2' - GRUZIJA VODI!

Potpuni šok, Gruzija je posle kontre povela protiv Portugala - 1:0! Pogodio je Hviča Kvarachelija.

20:54

IGRAČI SU NA TERENU

Igrači su na terenu, himne se intoniraju.

20:21

POSTAVE U HAMBURGU

Na stadionu u Hamburgu meč igraju Turska i Češka. Ovako izgledaju postave dva tima.

TURSKA: Gunok - Kadioglu,Demiral, Akajdin, Muldur, Ozkan, Jukusek - Jildiz, Čalhanoglu, Guler - Jilmaz

ČEŠKA: Stanek - Holes, Hranac Krejči - Kufal, Souček, Provod, Jurašek - Barak - Čitil, Hlošek

20:17

POSTAVE U GELZENKIRHENU

U Gelzenkirhenu igraju Portugal i Gruzija i ovako izgledaju startne postave dva tima.

PORTUGAL: Kosta - Inasio, Silva, Pereira, Dalot - Neveš, Palinja, Neto - Feliks, Konsisao, Ronaldo

GRUZIJA: Mamardašvili - Kakabadze, Gvelesijani, Kašija, Lohošvili, Dvali - Čakvetaze, Kohorašvili, Kitešvili - Mikautadze - Kvarashelija