OFK Beograd se vratio posle osam godina u Superligu i odmah u prvom kolu došao je do pobede. Na stadionu "Radomir Antić" u Užicu, gde je Mladost iz Lučana domaćin zbog renoviranja stadiona, "romantičari" su pobedili 2:1 posle velikog preokreta u poslednjih deset minuta.

Klub sa Karaburme do pobede je vodio bivši napadač Crvene zvezde Aleksandar Kahvić (20) koji je postigao oba gola. Prvo iz penala u 86. minutu, a potom i u trećem minutu nadoknade, nakon džumbusa pred golom Saše Stamenkovića. Čini se da u tom trenutku Kahvić nije postigao gol, vrlo moguće je da bi bio dosuđen još jedan penal za uslovno rečeno goste. Pogledajte golove iz Užica:

Prethodno je Dušan Cvetinović doveo Mladost u vođstvo u 59. minutu, međutim u 84. je isključen nakon napravljenog penala. Sudija Radaković pokazao mu je put svlačionice, a potom je počeo preokret OFK Beograda.