Dušan Vlahović pronašao je golgetersku formu. Posle četiri meča bez pogotka ušao je u "zonu" i upisao se u strelce i u Ligi šampiona. Bio je strelac za Juventus protiv Lajpciga i to dva puta, postigao je izjednačujući gol u 50. minutu na centaršut Andree Kambijasa, a onda je sa ivice kaznenog prostora poslao "bombu", neodbranjivo za golmana domaćeg tima. Na kraju je "Stara dama" uspela da dođe do potpunog preokreta i to sa igračem manje - 3:2!

Domaćin je poveo u 30. minutu preko Benjamina Šeška, bilo je mnogo šansi na obe strane, ali nije bilo golova. Problem za Tijaga Motu je i to što su se dvojica igrača povredila na početku meča, Bremer u šestom i Gonzales u 12. minutu, pa je već tada morao da pravi dve prinudne promene. Bio je to samo početak problema, pošto je golman Di Gregorio u 59. minutu igrao rukom van kaznenog prostora, dobio je direktan crveni karton. Morao je da uđe rezervni golman Perin pošto je tim ostao sa desetoricom. Onda je u 65. minutu Luiz igrao rukom u kaznenom prostoru, pa je Šeško iz penala pogodio za 2:1. Loše se pisalo Juveu...

Ali, onda je na scenu stupio Vlahović i majstorijom u 69. minutu je doneo novo izjednačenje. Prelep pogodak srpskog napadača... Umesto da se brane i da čuvaju bod, gosti su želeli pobedu i rizik im se isplatio. Konsisao je u 82. minutu postigao gol za trijumf i tri boda. Već je primetna velika razlika između načina na koji tim vodi Mota i kako ga je vodio Masimilijano Alegri...

Podsetimo, Vlahović je protiv Đenove u Seriji A dao dva gola, ali je njegov način proslave gola podigao buru pošto je pokušao da ućutka kritičare. Umesto toga je dobio još više kritika... On se nije našao na spisku selektora Dragana Stojkovića za mečeve u Ligi nacija i čeka se konferencija Piksija na kojoj se očekuje više informacija o razlozima izostanka.