Napredak je pobedio Novi Pazar 2:1, golom Filipa Krstića u 92. minutu, nakon perfektne akcije posle kornera. Centrirao je Saša Marjanović, Stefan Bukorac je glavom spustio loptu do strelca, a on je zakucao u mrežu iza golmana Stefana Popovića.

Novi Pazar je tako nakon vođstva 1:0 ispustio i bod pred meč protiv Partizana nakon reprezentativne pauze. Strelac za tim Tomislava Sivića na novom, perfektnom terenu stadiona "Mladost" u Kruševcu bio je Rodni Antvi u 45. minutu, na odličnu asistenciju Adema Ljajića sa leve strane.

Ipak, nedugo posle pauze na poluvremenu Napredak je izjednačio udarcem Nebojše Bastajića u 49. minutu iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora. Gađao je snažno u golmanov ugao i najavio preokret pod Bagdalom.

Napredak je pobedom napravio važan korak ka sredini tabele, dok je Novi Pazar na osmoj poziciji, sa pet poraza u dosadašnjih 11 kola. U sledećem kolu, 19. oktobra, on će na svom stadionu dočekati Partizan.