Slušaj vest

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se na Svetsko prvenstvo u SAD, Kanadi i Meksku pošto je uspela da bude bolja od Velsa, pa od Italije - posle boljeg izvođenja penala. Ono što je pak primetno u uspehu BiH je da je reprezentacija uradila to bez srpskih fudbalera, što je tema o kojoj se sve više priča.

"Urađen je veliki rezultat i umesto da je to u fokusu, jer je četverostruki svetski prvak izbačen u baražu, odmah se okreću neke stvari. Te činjenice nisu tačne. Moramo razdvojiti neke stvari. Ovo je fudbal i ne mešamo politiku i sport. Tu treba da igraju najbolji igrači i igrači s najvećim kvalitetom. Svi koji žele da igraju, svi su u opticaju i na radaru su", kazao je Zeljković dok je gostovao na "ATV".

Italija BiH tuga Azura zbog eliminacije iz baraža za SP Foto: IPA Sport/ABACA / Abaca Press / Profimedia, Giacomo Cosua/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia, www.imagephotoagency.it / imago sportfotodienst / Profimedia

"U stručnom štabu su pored Sergeja Barbareza, Ninoslav Milenković i Siniša Mrkobrada, pripadnici srpskog naroda. Barbarezov je otac takođe Srbin. Glupo mi je pričati o takvim temama, ko je ko. Jovo Lukić je bio pozvan, isključivo je igračka stvar to što je bio na tribinama za obe utakmice jer je imao povređenu ruku i s povredom je stigao na okupljanje. Nažalost, te stvari su prosto takve na ovim prostorima. Moramo raditi posao odgovorno i imati jasnu viziju i plan", zaključio je Zeljković koji smatra da je ovim demantovao takve navode o "zabranjenim Srbima".

Mnogi Srbi su odbijali pozive u BiH: David Vuković, Vladan Kovačević, Svetozar Marković, Srđan Babić...

I dalje pak nismo čuli objašnjenje zašto Radeta Krunića nema u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovine, kada je ove sezone najbolji fudbaler Crvene zvezde i pravio je razliku u Ligi Evrope, a spekuliše se da je to sve zbog toga što je pevao himnu Srbije na prijateljskoj utakmici Crvene zvezde u Rusiji.

Inače, Vico Zeljković je rođak Milorada Dodika i kaže da mu rodbinske veze nisu stvarale probleme, ali ni činjenica da mu je predsednik Republike Srpske ujak - nisu pomogle u karijeri.

Rade Krunić u reprezentaciji BiH Foto: EPA/FEHIM DEMIR

Podsetimo, Bosna i Hercegovina će na Svetskom prvenstvu u SAD, Meksiku i Kanadi igrati u grupi u kojoj su takođe Švajcarska, Kanada i Katar.

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!

BONUS VIDEO:

00:13
FK Crvena zvezda, Rade Krunić, Leh, gol, radost Izvor: Kurir