Biće to sjajan derbi na "Meaci": Roma je spremna

Izvor mondo.ba

Uoči gostovanja Interu, "vučica" ostvarila četvrti trijumf u poslednjih pet kola.

Nedeljni program Kalča završen je u Veroni, gde je Roma osvojila ceo plen uoči jako važne utakmice.

Verona - Roma 1:3 (1:2)
/Faraoni 21 – Klajvert 17, Peroti 45+1 pen, Mkitarjan 90+2/

Ekipa trenera Paula Fonseke zadržala je odličnu formu i u sjajnom ritmu će dočekati petak i gostovanje Interu, koji je u nedelju postao lider Serije A.

Tim sa "Olimpika" iskoristio je prvu šansu da povede udarcem Džastina Klajverta, posle čega je izjednačio Davide Faraoni. Isti igrač dao je još jedan gol za Veronu i to na asistenciju srpskog veziste Darka Lazovića, ali je taj gol bio poništen jer je povremeni reprezentativac Srbije bio u ofsajdu.

Sa druge strane, Klajvert jeste dao gol ali neće po dobru upamtiti ovaj meč, jer se povredio u 35. minutu, a njegovo mesto zauzeo je Dijego Peroti. Rezervista gostiju dao je gol u nadoknadi prvog poluvremena, udarcem iz penala.

Konačnih 1:3 postavio je Henrik Mkitarjan, još jedan Fonsekin rezervista, udarcem u drugom minutu nadoknade. Peroti je bio asistent kod tog gola i možda uverio trenera da mu na "Meaci" u petak pruži šansu od početka?

U svakom slučaju, biće to veliki meč u kojem će značajnu ulogu imati srpski internacionalac Aleksandar Kolarov, koji je i večeras igrao od početka do kraja za Romu.