zaleteli se

JOVIĆ "ODMARAO", ALI NE I KOSTIĆ! Ajntraht se ne zaustavlja, boriće se za Ligu šampiona!

Autor Nebojša Šatara

Još jedna pobeda tima iz Frankfurta i sjajan nastup Srba

Ajntraht se ne zautavlja, ali je Luka Jović ovog puta "mirovao". "Orlovi" iz Frankfurta pobedili su posle preokreta Hertu 3:1, a asistent kod jednog gola bio je Filip Kostić, drugi deo srpskog dvojca iz ekipe.

Ajntraht se tako privremeno "uglavio" na treće meto, između Lajpciga i Bajera, koji igraju kasnije danas.

Jović je dobio priliku u poslednjih pola sata, do kada nije postignut nijedan gol. Ipak, Kšištof Pjontek je nedugo potom doveo Hertu u vođstvo, da bi amo minut kasnije izjednačio Andre Silva posle asistencije Kostića.

Martin Hintereger je u 85. minutu postigao pobednički gol, da bi Silva u nadoknadi vremena iz penala postigao konačni rezultat.

Ajntraht sada ima 33 boda, jedan više od Leverkuzena i tri manje od Lajpciga.

Silva je sa ova dva gola pretekao Erlinga Holanda na drugom mestu liste strelaca, pošto je danas došao do brojke od 16, dva više od Norvežanina. Na prvom je neprikosnoveni Robert Levandovski sa 24, ali i šest asistencija.

Borusija Dortmund je slavila posle dva vezana poraza. Ovog puta pobeđen je Augsburg, iako je početak bio više nego loš za "milionere". Prvo su gosti poveli preko Andrea Hana, da bi onda Erling Holand promašio penal!

Ipak, Tomas Dilejni je nedugo potom doneo izjednačenje, a Džejdon Sančo i preokret u 63. minutu. Konačnih 3:1 delo je Feliksa Udokaja iz Augzburga, koji je postigao autogol.

Osmostruki uzastopni šampion Bajern Minhen lagano je pobedio Hofenhajm 4:1.