TRAGEDIJA HRVATA NA EVROPSKOM PRVENSTVU: Potpuni šok u 98. minutu, šampion ih šalje kući!

Italija golom u 98. minutu osvojila bod protiv Hrvatske, plasirala se u nokaut fazu i veoma moguće poslala Modrića i ekipu kući!

Izvor: ABEDIN TAHERKENAREH/EPA

Reprezentacija Italije plasirala se u osminu finala Evropskog prvenstva, pošto je večeras u Lajpcigu, u poslednjem kolu grupne faze takmičenja, igrala protiv Hrvatske nerešeno 1:1 (0:0)
Hrvatska je bila nadomak drugog kruga, jer je vodila do poslednjih sekundi, kada je Matija Zakanji u osmom minutu nadokande vremena uspeo da izjednači.

Italija je osvojila drugo mesto u B grupi sa četiri boda, iza Španije koja je dobila sve tri utakmice, dok je Hrvatska sa dva boda i gol razlikom 3:6 ostala na trećem mestu i gotovo sigurno je eliminisana sa prvenstva.

Hrvatska je povela početkom drugog poluvremena. Najpre Luka Modrić u 55. minutu nije iskoristio jedanaesterac, jer je Đanluiđi Donaruma odbranio njegov udarac, ali se najbolji fudbaler Hrvatske iskupio minut kasnije, kada je jednu odbijenu loptu uspeo da sprovede u gol i ušao u anale kao najstariji strelac na završnim turnirima šampionata Evrope.

Usledio je veliki pritisak Italijana, ali većih šansi za izjednačenje nije bilo, a kada se čekalo da sudija označi kraj utakmice, Zakanji je fantastičnim udarcem sa petnaestak metara šokirao Hrvate, a "azure" odveo u osminu finala.

0:04

Luka Modrić u suzama: "Zašto osam minuta nadoknade?"

Najbolji hrvatski fudbaler Luka Modrić plakao posle utakmice Hrvatske i Italije.

Izvor: Filip Singer/EPA

23:34

Matija srušio Hrvatsku, obradovao i Srbiju

Izvor: Robert Ghement/EPA

23:33

Pogledajte gol Matije Zakanjija - spektakl!

23:15

Hrvatima sada potrebna 4 rezultata

Da bi Hrvati sa dva boda prošli, potrebno im je da Engleska ubedljivo savlada Sloveniju (sa tri ili više golova razlike), da Danska pobedi Srbiju, da Portugal pobedi Gruziju i da Turska pobedi Češku.

23:06

Da li je ovo Modrićev kraj u reprezentaciji?

Izvor: Jonathan Moscrop / imago sportfotodienst / Profimedia

23:03

Kraj utakmica za infarkt na Evropskom prvenstvu!

GOOOOL - ITALIJANI ŠALJU HRVATE KUĆI!

Matija Zakanji pogađa malu mrežu, za izjednačenje 1:1 i za spuštanje Hrvatske na treće mesto tabele, sa neizvesnim ostankom na Evropskom prvenstvu!

22:32

Ovo je previše prostora za Luku - mat i 1:0

22:15

55' GOL, HRVATSKA VODI! Modrić se odmah iskupljuje!

Hrvatska je povela 1:0 protiv šampiona Evrope!

U nastavku akcije posle neiskorišćenog penala, Luka Modrić je dobio prostor u petercu i kaznio "uspavanu" odbranu Italije! Igrali su "dva na dva" Modrić i Ante Budimir i Luka je to iskoristio da zakuca loptu iza Donarume!

22:13

PENAL ZA HRVATSKU, ALI NEMA GOLA!

Davide Fratezi skrivio je penal za Hrvatsku, koji je Luka Modrić pokušao da iskoristi - i nije uspeo! Đanluiđi Donaruma bacio se u svoju levu stranu i pročitao gde će šutirati najveći hrvatski fudbaler svih vremena!

22:11

Skandalozna koreografija Hrvata

Navijači Hrvatske istakli su ratnu poruku na stadionu na Evropskom prvenstvu!

Izvor: R.Petzsche / imago sportfotodienst / Profimedia

21:28

Alesandro Bastoni šutira, Livaković brani!

Ponovo je "visio" gol Italije u vazduhu i opet je mreža Hrvatske ostala netaknuta. Sada je sjajni Livaković jedini zaslužan za to što nije bio gol posle udarca štopera Intera!

21:21

Umalo 1:0 za Italiju

Mateo Retegi, napadač Italije i centarfor Đenove bio je u skoku bolji od Joška Gvardiola, gađao je odlično i lopta je za malo prošla pored leve stative gola Dominika Livakovića

21:14

Španija brzo "otvorila" Albaniju - 1:0!

Perfektna lopta Danija Olma u kazneni prostor, na nju je natrčao Feran Toires posle trka po desnoj strani i rutinski je doneo vođstvo "furiji", 1:0.

21:00
20:59

Ovakav tim Italija nije izvela od 1998!

Tada je poslednji put na velikom takmičenju nastupilo 11 Azura bez ijednog igrača Juventusa!