Luka Dončić odsustvovaće sa terena dve nedelje zbog povrede zadnje lože, objavio je na svom sajtu Košarkaški savez Slovenije, poželevši reprezentativcu te zemlje što brži oporavak.
Najkorisniji igrač Evrolige u dosadašnjem toku sezone tako će propustiti večerašnji meč protiv Panatinaikosa i gostovanje Armaniju idućeg utorka, a mogao bi da se vrati na teren u nedelji duplog evroligaškog programa, kada će "kraljevići" gostovati u Valensiji (20. marta) i igrati na svom parketu protiv Žalgirisa (22. marta).
Real se šest kola pre početka plej-ofa nalazi na deobi pete, šeste i sedme pozicije, sa Himkijem i Panatinaikosom.
Te ekipe imaju skor 14-10, Žalgiris na četvrtom mestu 15-9, dok su Olimpijakos i Fenerbahče (po 17-7) praktično nedodirljivi, o vodećem CSKA (19-5) da i ne govorimo.
Dončićevo odsustvo svakako umanjuje šanse Madriđana da osvoje četvrto mesto i tako u Top 8 fazu uđu sa prednošću domaćeg terena. Svaki plasman ispod petog mesta uz to ih vodi na izuzetno jakog rivala, koji retko gubi utakmice kod kuće, bio to Olimpijakos, Fenerbahče ili CSKA.
Mondo Tema
Gasi se digitalni Sovjetski Savez: Regulatori doneli odluku o ukidanju SU domena, 33 godine nakon raspada države
Prvi uređaj koji neće pokretati Android: Huawei sledeće nedelje lansira "telefon kakav ne možete ni da zamislite"
Nokia bila na korak od uspešnog testa prve mobilne mreže na Mesecu, a onda je sve pošlo po zlu
Olimpijakos vraća Filipa Petruševa: Grci javili, sve je rešeno
Pogledajte kako je izgledalo privođenje Petra Đurića: Specijalci ga uveli u zgradu MUP (Video)
Real Madrid prošao Atletiko na penale: Sudija poništio gol Alvarezu, ovo će biti skandal
"Hajde, podignite ruku ako smete": Simeone poludeo posle VAR odluke i poništenog penala
"Moraću da kažem Partizan": Bogdanović veruje u crno-bele, a evo koja tri tima je još izabrao za F4