IMATE PRIČU? Javite nam se.

Srbi nemoćni protiv CSKA, Micić i Efes lete visoko

Velikan iz Moskve sigurnom pobedom u Minhenu održao korak sa Realom. Na tabeli ih prate Fenerbahče, Armani, Efes i Barselona, koja se u petak "provukla" u Kaunasu.

Na pobede ekipa iz vrha evroligaške tabele u četvrtak, nadovezali su se dan kasnije CSKA, Efes i Barselona.

CSKA je zajedno sa Realom i dalje stoprocentan (7-0), pošto je u Minhenu nadigrao i pobedio Bajern, bivšeg trenera Crvene zvezde Dejana Radonjića - 79:93.

"Armejci" su krajem prvog poluvremena imali maksimalnih 18 poena prednosti, a Bajern samo jednom uspeo da dođe do jednocifrenog zaostatka. Vladimir Lučić postigao je 12 poena za Bavarce, Stefan Jović devet, uz po četiri skoka i asistencije, a Nemanja Dangubić tri.

Bajern - CSKA 79:93 Evroliga 2018 sedmo kolo
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

Vasilije Micić (11p, 6sk, 5as za 33 minuta) sa Efesom je naneo neočekivano ubedljiv poraz Panatinaikosu, koji zahvaljujući verbalnim "bravurama" svog vlasnika Pavlosa Janakopulosa ponovo upada u probleme sa čelnicima takmičenja.

Efes sa skorom 5-2 deli od četvrte do šeste pozicije i istakao je ranu kandidaturu za plasman u plej-of.

Efes - Panatinaikos 78:62 Evroliga 2018 sedmo kolo

Isto se može reći za Barselonu, mada je tim Svetislava Pešića uz mnogo sreće izbegao poraz od Žalgirisa u Kaunasu.

Vodili su Katalonci većim delom utakmice protiv prošlosezonskog učesnika Fajnal fora, tri i po minuta pre kraja bilo je 63:74, ali Žalgiris je serijom od 13:2 izjednačio i posle promašaja Adama Hange imao poslednji napad za pobedu.

Brendon Dejvis promašio je sa poludistance i dao gostima novu šansu u produžetku, što su oni oberučke prihvatili. U ekstra periodu nisu primili koš skoro tri minuta, otišli su na 76:83 i ovog puta sačuvali stečeni kapital.

Žalgiris - Barselona 85:88 Evroliga 2018 sedmo kolo

Naredna nedelja će u elitnom takmičenju biti izuzetno naporna, jer timovima predstoje dva kola - u utorak i sredu, pa u četvrtak i petak. Budućnost će odmeriti snage sa ruskim ekipama, gostovaće Himkiju, pa dočekati CSKA.

/Marković 2, 3sk, 3as/

TABELA: Real 7-0, CSKA 7-0, Fenerbahče 6-1, Armani 5-2, Efes 5-2, Barselona 5-2, Panatinaikos 4-3, Bajern 3-4, Žalgiris 3-4, Olimpijakos 3-4, Baskonija 2-5, Gran Kanarija 2-5, Himki 1-6, Makabi 1-6, Budućnost 1-6, Darušafaka 1-6.

PAROVI 8. KOLA: Efes - Makabi, Fenerbahče - Darušafaka, Bajern - Olimpijakos, Real - Gran Kanarija (20. novembra), Himki - Budućnost, CSKA - Žalgiris, Panatinaikos - Barselona, Armani - Baskonija (21. novembra).