Kraj! Srbija - Južni Sudan 96:85!

Srbija nakon pobeda protiv Portorika i Južnog Sudana odlazi u Pariz kao drugoplasirana, iza prvoplasirane selekcije Sjedinjenih Država.

22:52

Bogdan je najbolji strelac u istoriji Srbije!

Poenima sa linije penala, Bogdan Bogdanović ubacio je svoj 30. poen i najefikasniji je igrač u istoriji reprezentacije! Prestigao je 1058. poen i prestigao dugogodišnjeg kapitena Miloša Teodosića!

22:45

Sudanci ubacuju 12, pa 13. trojku, za "minus 11"

Na početku pretposlednjeg minuta, Srbija vodi 91:80. Kari Pešić mora da reaguje tajm-autom

22:40

36' Sudanci nervozni, Dobrić postavlja "plus 13"

Jokić je "izbacio" Ognjena Dobrića u kontru, a on je košem uz visoki luk lopte doneo Srbiji 87:74

Thomas COEX / AFP / Profimedia

22:34

35' Gudurić krade, Petrušev pogađa!

Srbija vodi 83:74 na pet minuta do kraja treće četvrtine. Trojka Vase Micića i jako bitna defanzivna sekvenca Marka Gudurića. Južni Sudan ponovo zove tajm-aut!

22:30

Bogdan Bogdanović! Kako bitna trojka!

Vodimo 78:71 u 33. minutu utakmice! Južni Sudan uzvraća sve udarce Srbiji, ali kapiten Bogdanović zadao je jedan od najjačih!

22:21

29' Jović ukucava 72:63 za Srbiju!

Karlik Džons krade Bogdanu loptu, ali ga "lepi" Nikola Milutinov. Usledila je ekspresna kontra i snažno zakucavanje Nikole Jovića!

22:17

Sudanci pogađaju 10. trojku, za "minus 2"

Ekspresno se vraćaju Afrikanci u meč, na tri minuta do kraja 3/4 prišli su na 63:65

ALEX PLAVEVSKI/EPA

22:12

Sudanci rešetaju, a Bogdanović ih izrešetao

Kapiten Srbije pogodio je trojku za opet mirnih 65:58 u 26. minutu meča i okrenuo se ka klupi Južnog Sudana, da je proslavi "rafalom"

Sudanci izjednačili, Jokić odbija nalet

Svojim 11. poenom, Nikola Jokić je postavio 41:39 za Srbiju na tri mintua do poluvremena. Kraj klupe Kari Pešić nezadovoljno gestikulira ka igračima koji su rezerve

21:35

Južni Sudan se vraća trojkama

Pešić mora da reaguje jer Srbija na 4:30 do poluvremena vodi samo tri razlike, 36:33

21:30

Nikola Jović pogađa trojku, 34:25!

Opet je sve kako želimo! Bogdan Bogdanović gađaop je trojku u 14. minutu za "eksploziju" srpskih navijača na stadionu Lila

Profimedia/Sameer AL-DOUMY / AFP /

21:29

Gudurić "grize" u odbrani Karlika Džonsa

Novi košarkaš Partizana napravio je prekršaj u napadu, uz veoma agresivnog beka Srbije

21:20

Majstorski, Vasa Micić

Srbija vodi 23:22 na kraju 1/4 utakmice. Utrčao je u reket u poslednjim sekundima 1/4, sačekao protivnika počne da pada i poentirao o tablu. Na znanje i iskustvo.

21:14

8' Vrlo važna trojka Dobrića!

Ognjen Dobrić pogodio je važnu trojku za izjednačenje nakon osam minuta igre - 18:18.

21:12

7' Vodi Južni Sudan!

Nakon promašaja Jokića sa linije penala, Sudan je postigao novu trojku za 16:15 posle sedam i po minuta igre. Ovo je bila njihova treća pogođena trojka.

21:10

6' Srbija 15:13 Južni Sudan

Nikola Jokić fauliran je pod košem nakon čega je dobio dva slobodna bacanja, od kojeg drugo nije iskoristio.

21:04

Igrajte, majstori!

Srbija vodi 10:6 u 4. minutu! Spektakularna asistencija Nikole Jokića za Petruševa, a onda i trojka kapitena Bogdana Bogdanovića.

MONDO/Stefan Stojanović

21:03

2' Krećemo! Trojka Nikole Jokića

Jokić pogađa trojku uz zvuk sirene, 3:3.

20:59

Počinje!

Petorka Srbije je Avramović, Bogdanović, Marinković, Petrušev, Jokić!

20:53

Južni Sudan je tu samo zbog jednog čoveka

Bivši košarkaš i predsednik Košarkaškog saveza Južnog Sudana sam plaća putovanja, hotel, karte... Zbog njega je ekipa na Olimpijskim igrama.

južni sudan
Eurosport/Screenshot

20:46

"Crta" se sa kim igra Srbija

Reprezentacija Srbije već zna sa kim će najverovatnije igrati u četvrtfinalu Olimpijskih igara u Parizu

20:45

Amerikanci se "zakucali" na vrhu

Sjedinjenje Države su dominantnom pobedom zauzele prvo mesto u grupi sa skorom 3-0 i već znaju ko će im biti protivnik u četvrtinalu Olimpijskih igara u Parizu, u hali Bersi