Od najnovijeg
23:26

Pogledajte koš Brendona Dejvisa za pobedu

23:02

40' Partizan pobedio u poslednjoj sekundi!

Brendon Dejvis košem iz reketa za 83:82 srušio Pariz, oduševio Grobare i overio još jedan trofej crno-belih u pripremnom periodu.

MN Press

22:54

40' Kakav kraj!

Karlik Džons ostao je sam izvan linije 6,75 i pogodio je vrlo važnu trojku. Ti Džej Šorts pogodio je pod faulom, sa linije penala je promašio, ali je lopta ipak završila u obruču posle borbe ispod koša.

22:52

39' Ostaje nerešeno

Karlik Džons imao je priliku da donese vođstvo Partizanu, ali je promašio.

22:49

38' Lundberg za izjednačenje

78:78 nerešeno je dva i po minuta pre kraja susreta. Ife Lundberg je pogodio trojku

22:46

36' Partizan se vraća u igru 75:75

Vašington je prekinuo post Partizana i trojkom smanjio zaosatatak, odgovorio je Pariz, ali je Nilikina u narednom napadu još jednim pogotkom izvan linije 6,75 vratio Partizan u život.

22:43

35' Pariz povećava prednost

Gosti vode 68:73, crno-beli ne mogu da zaustave protivnika, česti faulovi šalju Parižane na penal liniju.

22:41

33' Pariz vodi 68:69

Hejs je poenima ispod koša doveo Pariz u vođstvo, a Partizan je reagovao tajm-autom.

22:36

33' Bez poena iz igre

68:67, kao i na početku svake četvrine - krenulo je čvrsto i uz mnogo grešaka.

22:33

30' Tri poena zaostatka pred odlučujuću deonicu

68:65, gosti su vezali seriju od 9:0, a Partizanov kapiten Vanja Marinković dobio je četvrti faul. Frenk Nilikina je trojkom vratio Partizan u život, ali ne zadugo Pariz je bolje finiširao i došao na svega tri poena zaostatka.

22:32

Pogledajte kako izgleda atmosfera

MN Press Partizan Pariz

22:26

29' Pariz se vratio u ritam

66:59, stigli su gosti na minus sedam.

22:21

27' Džons za plus 12

61:49 za Partizan, Tajrik Džons spektakularno je zakucao i "zapalio"atmosferu u dvorani.

22:18

26' Najveća predsnost za Partizan

57:47 imaju crno-beli, posle oba pogođena penala Karlika Džonsa.

22:14

24' Aleksej Pokuševski ušao na teren

Pokuševski je po prvi put našao na teren u 24. minutu.

22:08

23' Partizan vodi 53:46

Karlik Džonsje bio precizan sa linije penala. Džons je trojkom napokon postigao poene iz igre, ali Entunen vratio istom merom.

22:04

21' Krenulo je promašajima

U prvom minutu niko nije postigao koš, nizali su se samo promašaji na obe strane.

21:53

Pogledajte kako izgleda atmosfera u Hali 3

21:44

20' Partizan vodi na poluvremenu 46:43

Pariz je zatražio minut odmora i ispoštovao dogvor sa klupe pošto su smanjili zaostatak na minus jedan (44:43). Ubrzo je i Željko Obradović pozvao igrače na tajm-aut, a Sterling Braun je potom na polaganju uvećao prednost 46:43.

21:40

19' Partizan vodi 44:41

Brendon Dejvis je ponovo bio neprecizan sa linije penala, pa je rezultat ostao 41:39. Na drugoj strani se Ifi našao na slobodnom bacanju i oba puta je bio precizan. Uzvratio je Sterling Braun trojkom, pa je Partizan održabvao svoju blagu prednost (44:41).

MN Press

21:36

18' Nilikina ima tri faula

Nilikina je promašio izvan linije 6,75, ali je već u sledećem napadu ispravio grešku, na polaganju je uvećao prednost Partizana (41:38). Posle čvrstih faulova, Francuz je zaradio treću ličnu grešku.

21:31

16' Partizan vodi plus jedan

Nastavio je Partizan da pravi mini-serije koje su mu donele blago vođstvo. Umesto Karila Džonska na teren se vratio Ife Lundberg (37:33). Brendon Dejvis je pokušao sa linije penala da uveća prednost, ali je oba puta promašio 39:38.

MN Press

21:27

13' Bonga diktira tempo

Nastavila se tesna borba, ali je Patizan uvek bio korak ispred i održavao blagu prednost. Isak Bonga je zakucavanjem pod faulom doneo plus pet crno-belima (25:20). Nastavio je Bonga da se bori i da smeta protivniku u odbrani, ali je Malkom trojkom smanjio zaosatatk na minus dva.

MN Press

21:22

12' Blago vođstvo crno-belih

Pariz je presingom pokušao da zbuni Partizan, ali je Tajrik Džons nastavio da dominira u reketu i uvećao je prednost crno-belih (23:20). Na drugoj strani Šorts je polovićnim učinkok sa linije penala smanjio zaostatak. Nastavila se čvrsta igra Partiza, pa je Partizan uglavnom poentirao sa linije penala (25:21).

Partizan Pariz uživo arena jedan premium
MN Press

21:18

10' Nakić za vođstvo

Šorts je sa linije penala vođstvo vratio na stranu gostiju, dok je Karlik Džons održavao kontinuitet u Partizanu. Na kraju, Mario Nakić pogađa za vođstvo crno-belih i prednost od pola koša 21:20.

21:12

8' Igra koš za koš

Pariz je došao do izjednačenja. Partizan je igrao čvrstu odbranu, a Tajrik Džons ponovo je vratio prednost domaćinu sa linije penala. Na drgoj strani je bivši igrač Partizana Bandža Si poentirao, pa je usldila igra koš za koš.

21:09

6' Partizan u vođstvu

Brendon Dejvid zakucavanjem doveo je Partizan do vođstva, pogodak pod faulom potvrdio je i sa linije penala, pa su crno-beli poveli 11:9

21:07

5' Partizan se vratio

Crno-beli su konsolidovali redove i stigli do zaostatatka od pola koša 8:9.

20:56

3' Bolji početak Pariza

Gostujuća ekipa bolje je otvorila meč i povela je 7:2.

20:42

Spektakl na stadionu u Grčkoj

Pred početak Evrolige Partizan će otputovati u Atinu gde će odigrati još jedan pripremni turnir. Već je poznato da je prodato 35.000 ulaznica, a pored beogradskog kluba učestvovaće i Makabi iz Tel Aviva, Efes i domaćin Panatinaikos. Turnir će se održati 21. septembra, prvi susret rezervisan je za ekipu iz Izraela i Turske u 19 časova, dok će od 21 sat na programu biti meč Partizana i Panatinikosa.

20:36

Partizan za 10 dana startuje u ABA ligi

Crno-beli će sezonu u Jadranskoj ligi započeti na domaćem terenu. Prvi protivnik biće im Borac iz Čačka, a meč je na programu 25. septembra u 19 časova u Beogradskoj areni. Čačani su savladali Partizan u ABA ligi poslednji put 9. januara 2021. Od tada su odigrali još šest mečeva i u svim susretima je slavio tim iz Humske.

20:32

Navijači veruju u Partizan

Predsednik kluba Ostoja Mijailović objavio je da je klub trenutno prodao nešto više od 14.500 sezonskih ulaznica. Grobari su blizu obaranja prošlogodišnjeg rekorda, kada je prodato 16.000. Vest o broju prodatih ulaznica potvrđuje da navijači ne prestaju da bodre svoje miljenike i veruju u veliki uspeh kluba u sezoni pred nama.

20230928ivPartizanKzs02.JPG
MN Press

20:27

Put ka novom trofeju

Košarkaši Partizana nastavljaju u dobrom ritmu, posle dve pobede na Siciliji vratili su se u Beograd i dobro se prirpemili za turnir u svojoj organizaciji. U Hali 3 Beogradskog sajma u petak veče dočekali su ekipu Aek-a koju su ubedljivo pobedili 93:60. Kockice u timu Željak Obradovića se polako slažu, naredni cilj je siguro odbrana trofeja, ali i dobro uigrati ekipu pred predstojeću sezonu.

COI-9352.JPG
MN Press

20:17

Prvi trofej osvojen na Siciliji

Košarkaši Partizana žele da nastave niz iz Italije. Izabranici Željka Obradovića su savladali tim hrvatskog trenera Jasmina Repeše u finalu na Siciliji. Trapan nije imao odgovor na razigranu ekipu iz Beograda, pa su crno-beli u ubedljivo slavili 89:61, a kapiten Vanja Marinković je podigao prvi trofej Parnog valjka u ovoj sezoni, Prethodno su košarkaši Partizana imali nešto teži zadatak, u polufinalu su u tesnom meču  savladali ekipu Dertone sa 96:94.