Svi događaji
Od najnovijeg
21:12

28' Pali se alarm, Hauard je ubacio prvu trojku (54:43)

Najbolji igrač Baskonije ušao je u problem sa ličnim grešakama u prvom delu meča, a sada je pogodio prvu trojku, za svoj peti poen.

21:11

I opet, Kalinić, za maksimalno vođstvo!

54:40 vodi Crevna zvezda na četiri minuta do kraja treće četvrtine. Deveti poen Nikole Kalinića, posle prodora

Crvena zvezda Baskonija uživo prenos Sport klub
MN Press

21:08

26' Zvezda na Kalinićev pogon

Ukradena lopta, asistencija Kenanu za koš uz faul (50:38), a onda i pogodak Bolomboja (52:40). Zvezda čuva "plus 12", a Nikola Kalinić je najzaslužniji za to!

21:04

Kad je najteže, Nikola Kalinić  45:36

Skoro pet minuta košarke Zvezda nije pogodila, a onda je njen lider pogodio jako bitnu trojku, svoju drugu, za eksploziju u Beogradskoj areni i za Zvezdinih "plus 9"

0MET2867A.JPG
MN Press

20:42

Zvezda zastala, ali ipak vodi na polvremenu - 42:34

Timote Luvavu i Donte Hol smanili su zaostatak gostiju na osam poena na poluvremenu.

Zvezdin rafal trojki (7/12) zastao je uoči poluvremena, pa u finišu druge četvrtine domaćin duže od tri minuta nije postigao koš.

Zvezda: Kenan 8, Nedović 7, Bolomboj 6, Miler-Mekintajer 5, Mitrović, Kalinić (po 4), Daum 3, Jago Dos Santos 3, Gedraitis 2.
Baskonija: Timote Luvavu 8, Moneke 7, Sedekerstis 6, Boldvin, Hol (po 4), Hauard 2 (3 lične greške)...

20:31

16' Mekintajer i Bolomboj čuvaju "plus 12"

Plejmejker, pa centar Crvene zvezde poentiraju za 40:28 u 16. minutu meča.

0MET2146A.JPG
MN Press

20:25

14' Zvezda kontroliše rezultat

Luka Mitrović pogodio je slobodna bacanja za novi maksimalni "plus" - 36:24 u 14. minutu

20:21

13' Kao nekad - Nedović zakucava! 32:22

Nemanja Nedović "otvorio" je drugu četvrtinu trojkom, a onda je zakucao u kontranapadu kao u svojim mladim danima, za novi maksimalni "plus", 32:22.

Crvena zvezda Baskonija
MN Press

20:17

Za kraj prve četvrtine, 25:20 za Zvezdu

Šest trojki Crvene zvezde, a onda i pogodak Čime Monekea u poslednjem napadu u četvrtini, iz komplikovane pozicie.

20:15

Baskonija se vraća, ali Zvezda odgovara!

Jago je pogodio trojku za 23:18 na početku poslednjeg minuta, da prekine dugačku seriju Španaca 8:0. Nikos Rogavopulos pogodio je prethodno trojku za Špance.

20:11

Sjajan, sjajan početak Zvezde

I Majk Daum dao je trojku za crveno-bele, koji su stekli prvo dvocifreno vođstvo (20:10) na tri minuta do kraja prve četvrtine

20:05

Gori Miler Mekintajer!

"Gori" i Zvezdin plejmejker Kodi Miler-Mekintajer! I on je pogodio trojku, za Zvezdiu prednost 15:6 i za tajm-aut Pabla Lasa već u petom minutu meča.

Mekintajer i Hejs, Pariz Crvena zvezda
ANNE-CHRISTINE POUJOULAT / AFP / Profimedia

20:03

Eksplozija u hali, Kalinićeva trojka uz faul!

Čima Moneke ga je faulirao, a on pogodio trojku sa centralne pozicije, za vođstvo domaćih 12:6

20:01

2' Pljušte trojke Zvezde - Kenan!

Ajzeja Kenan pojačao je navijanje pune dvorane trokom za 3:4, a onda je napravio preokret, trojkom iz ugla za 6:4

20:01

Meč je počeo!

Baskonija je bolje krenula i Timote Luvavu pogodio je na kraju 1. minuta za vođstvo gostiju 4:0.

19:56

Jedna promena u Zvezdinom timu

Umesto centra Uroša Plavšića, u Zvezdinih 12 za ovaj meč je kapiten, Branko Lazić

Branko Lazić
MN Press

19:46

Ovo su sastavi!

ZVEZDA: Lazić, Mitrović, Davidovac, Gedraitis, Nedović, Dobrić, Kalinić, Jago Dos Santos, Bolomboj, Miler Mekintajer, Daum i Kenan.
BASKONIJA: Hauard, Savkov, Sedekerskis, Luvavu, Jaramaz, Forest, Rogavopulos, Diop, Boldvin, Hol, Ndijae, Moneke

Kurir/Petar Aleksić

19:01

Tu je i čudesni Markus Hauard

Mnogi navijači Zvezde pamte spektakularnu partiju Markusa Hauarda protiv crveno-belih prošle sezone. I večeras će biti tu i sigurno će biti u prvom planu kao i uvek.

Markus Hauard
Profimedia

19:00

Legenda na klupi Baskonije

Trener Španaca od ovog leta je Pablo Laso, čuveni stručnjak koji je vodio Real Madrid do dve titule prvaka Evrolige, 2015. i 2018. godine.

Pablo Laso
MN Press

18:58

I Zvezda i Baskonija imaju isti problem - dva kiksa

I srpski i španski tim doživeli su po dva poraza u domaćem prvenstvu. Crvena zvezda je u ABA ligi poražena na oba gostovanja, Dubaiju i Splitu, a Baskonija je u ACB ligi izgubila od Tenerifa (80:88) i od Andore (91:95)

Ricardo Larreina / imago sportfotodienst / Profimedia

18:56

Crvena zvezda opet bez Teodosića

Plejmejker crveno-belih suspendovan je zbog napada na sudije prošle sezone. Nije igrao protiv Pariza, neće ni večeras protiv Baskonije, kada će odslužiti celu kaznu. Od sledećeg kola biće u timu.

Miloš Teodosić

18:55

I Zvezda i Baskonija hoće 2-0

Crveno-beli su u prvom kolu pobedili Pariz u gostima, Baskonija je kod kuće pobedila Partizan i zato oba tima imaju šansu da u Beogradskoj areni naprave snažan zalet na startu sezone u Evropi

janis sferopulos

18:54

Zvezda za vikend izgubila u Splitu

Lošu uvertiru u ovaj meč napravili su crveno-beli, jer su u Dalmaciji izgubili od Splita u nedelju, što je bio njihov drugi neuspeh ove sezone u ABA ligi, nakon poraza od Dubaija na startu.