Svi događaji
Od najnovijeg
22:39

Partizanov veliki napadački pad u 4/4

Crno-beli su ubacili samo četiri poena za prvih sedam minuta poslednje deonice. Iako ni Virtus nije bio efikasan u tom trenutku i iako je odbrana gostiju "radila", u napadu nije išlo.

22:33

Partizan je sada na skoru 2-3

Standings provided by Sofascore

22:32

Prva pobeda Virtusa ove sezone

Tim iz Bolonje slavio je u krcatoj Beogradskoj areni kao i prošle sezone. Tada je heroj bio sadašnji igrač Partizana Ife Lundberg, a večeras je to bez dileme bio Vil Klajburn, koji je ubacio čak 27 poena.

22:31

Šta se dogodilo na kraju!?

U meču u kojem je Partizan vodio više od 35 minuta, iznenada je dobio šansu u poslednjih pet sekundi! Virtus je vodio, izvodio loptu ispod svog koša i predao je direktno u ruke Frenku Nilikini. Francuz se namestio, podigao na šut i promašio ceo obruč. Ostalo je 70:69 za Virtus.

COI-5903.JPG
MN Press

22:27

Kraj utakmice, poraz Partizana od Virtusa u Areni!

Treća uzastopna pobeda Italijana protiv crno-belih i prvi poraz tima Željka Obradovića u Beogradskoj areni!

22:27

Nilikina krade, šutira za pobedu i promašuje ceo obruč!

22:25

Lundberg ne pogađa, Obradović traži faul, tajm-aut!

Lundberg prodire, gađa iz teške pozicije i pogađa konstrukciju koša. Željko Obradović traži prekršaj. Virtus ima loptu 5 sekundi do kraja. Pre toga, tajm-aut.

22:24

40' Vil Klajburn za vođstvo Virtusa, 70:69

Pogodak o tablu na 12,5 sekundi do kraja! Tajm-aut Željka Obradovića, a onda napad crno-belih za pobedu

22:22

40' Velika greška Frenka Nilikine

Loš potez Nilikine, Virtus ima napad za pobedu!

22:20

Virtusu je istekao napad, sjajna odbrana Partizana!

Crno-beli su ponovo "sakrili" koš gostima, a Tajrik Džons je osetio grčeve od napora! Žestoka, žestoka borba u Beogradskoj areni. Ekipe idu na tajm-aut.

22:20

39' Lundberg promašuje jedno bacanje, 69:68

Počinje dramatiči poslednji minut!

22:17

Izjednačenje, 68:68!

Ponovo propust Partizana u građenju defanzivnog skoka i poeni Vila Klajburna! 15 ofanzivnih skokova Virtusa do sada.

COI-5442.JPG
MN Press

22:14

39' Ife Lunberg, Partizan opet vodi!

Pojavio se Danac kada je najvažnije, trojka za 68:66 i tajm-aut Luke Bankija!

COI-5838.JPG
MN Press

22:12

38' Virtus prvi put vodi, Partizan se baš muči u 4/4

Ajzeja Kordinije iskoristio je dva slobodna bacanja za 66:65 za Virtus, dok se Partizan pakleno muči u poslednjoj deonici. Za sedam minuta ubacio je samo četiri poena

22:09

Virtus promašuje vođstvo, Kordinije pada u aut, 65:64

Potencijalno jako bitan trenutak utakmice, mnogo sreće su imali crno-beli u 36. minutu!

COI-5569.JPG
MN Press

22:05

Virtus opet na "minus 1", povreda K. Džounsa

Tornike engelija pogodio je trojku u 34. minutu, u momentu u kojem je Karlik Džouns na klupi zbog povrede.

22:01

Dejvis odbija Virtus sa "minus 2"

Važni poeni Partizanovog centra u 33. minutu, za 63:59.

21:54

Tajrik Džons na kolenima za "plus 4" (61:57)

Ukrao je loptu borbeni košarkaš Partizana, pogađao iz igre, iz penala, daje sve da crno-beli pobede. Gotova je treća četvrtina

21:50

Partizan opet gubi prednost

Vodili su crno-beli devet razlike u 3/4, a sada Vil Klajburn krade loptu crno-belima i lako poentira za Virtusovim "minus 1" (55:56)

21:49

Virtus se ne predaje

Ajzeja Kordinije je primakao Italijane na posed zaostatka (53:56), a ondaje Šengelija promaio šut za "minus 1" na polovini 29. minuta.

21:46

Tajrik Džuns je eksplodirao!

Visoki skok, dugačak let i slavlje kao da je dao gol, na oduševljenje navijača! Partizan čuva mirnih "plus 7" u 27. minutu.

COI-5304.JPG
MN Press

21:40

Ovo je Vanjino veče, još jedna trojka!

Druga trojka, za mnogo mirnijih "plus 7" za Partizan u 25. minutu. Vil Klajburn potom ne kažnjava veliki propust odbrane i to što je ostao sam ko duh.

21:38

Vanja opet pali Arenu!

Obruč, rukošet o tablu, pa kroz mrežicu! Trojka za 45:38 za Partizan u 23. minutu

21:17

Partizan na poluvremenu vodi 37:32

Ife Lunberg probio je u poslednjim sekundama čuvara, dodao loptu Isaku Bni, a on nije pogodio uz zvuk sirene. Ostaje pet razlike za crno-bele na pauzi

COI-5356.JPG
MN Press

21:12

18' Sve je pod kontrolom, Lundberg zakucava 34:29!

Uhvatio je loptu posle ofanzivnog skoka bivši igrač Virtusa i zakucao trkom kraj trojice bivših saigrača

MN Press

21:05

16' Izjednačenje - 25:25, pa 27:27

Tajrik Džons je zakucao snažno svoj 9. poen, ali su i pre i posle toga Šengelija i Morgan poentirali za goste, koji su se potpuno vratili

COI-5318.JPG
MN Press

21:01

14' Partizan opet zastao, 25:21

Partizan ne uspeva da pogodi u nekoliko napada. Uglavnom gubi lopte u poslednjim posedima, što je Virtus iskoristio da zaostatak od osam poena (15:23) smanji na četiri (21:25).

20:51

10' Virtus promašuje izjednačenje, Džons kažnjava, 20:15!

Nekoliko šuteva gostiju nije ušlo u periodu loše odbrane crno-belih, a to je Tajrik Džons kaznio košem posle promašenog zicera Alekseja Pokuševskog. Kraj prve četvrtine, u kojoj je Virtus serijom 8:0 zaustavio veliki nalet Obradovićevog tima

Mondo

20:43

7' Virtus se vratio - 16:13

Metju Morgan i Vil Klajburn vratili su domaće na posed zaostatka tako što su ubacili uzastopne šuteve za tri poena

20:38

4' Vanja zapalio Arenu!

Ukradena lopta, polaganje i proslava velikih 13:5! Tajm-aut trenera Virtusa, Luke Bankija.

20:33

2' Moćan start crno-belih

Sterling Braun ubacio je prvih pet poena domaćih, za vođstvo 5:0, posle čega je Ife Lundberg pogodio za mirnih 7:1 na startu

20:29

Pogledajte kako je u Beogradskoj areni

Mondo

20:29

Krećemo!

Ovo je tim Partizan: Dejvis, Lundberg, K.Dzouns, Nilikina, Vašington, Koprivica, Nakić, Marinković, Pokuševski, Braun, Bonga, T.Džouns

19:45

Partizan traži treću pobedu

Partizan protiv Virtusa traži treću evroligašku pobedu u petom kolu, dok Virtus juri prvenac pošto je na skoru 0-4.

19:35

Amerikanca ne brine publika u Areni

Pred ovaj meč američki košarkaš Metju Morgan pričao je o duelu sa Partizanom.

"Moramo da igramo čvrsto svih 40 minuta da bismo upisali prvu pobedu. Moramo da kontrolišemo sve što možemo da kontrolišemo. Oni imaju sjajnu podršku na domaćem terenu, ali mi moramo da ostanemo fokusirani. Ako igramo zajedno i pametno kao tim mislim da publika neće da bude problem", rekao je Morgan.

Met Morgan i Alen Smailagić
Bianca Costantini / imago sportfotodienst / Profimedia
19:25

Kazna Evrolige

Partizan je pre ovog meča kažnjen od strane Evrolige zbog ponašanja navijača na meču sa Bajernom. Moraće da plati 5.000 evra.

19:12

Hoće li igrati Majk i Vašington?

Jedno od pitanja za Obradovića pre meča bilo je u vezi manjih minutaža za Ajzeu Majka i Dvejna Vašingtona.

"I jednom i drugom fale treninzi, rade vredno i sa velikom motivacijom. Sve ostalo o tom potom, te je počela sezona, nismo ni na osmini onoga što nas očekuje", rekao je Željko.

20240925ivParBor40.JPG
MN Press

19:06

Obradović oprezan

Željko Obradović oprezan je pred meč sa Virtusom.

"Dolaze crno-beli iz Bolonje", započeo je Obradović. "Mnogo je važnije to da su oni počeli sezonu bez pobede, ali to je verovatno i najveća opasnost. Imaju izvanredan tim, pokriveni su na svim pozicijama i odlično su vođeni. Trener je isti kao i prošle godine sa istim ciljem i idejama i siguran sam da će odigrati sa velikom motivacijom, baš zbog takvog skora", istakao je trener crno-belih.