Nije ovo sezona Cedevita Olimpije, tim iz Ljubljane ređa poraze u ABA ligi. Koliko su daleko od vrha tabele videlo se na meču protiv Budućnosti koji su na svom terenu izgubili sa 91:71! Iako su u prvoj četvrtini poveli sa sedam poena razlike, nakon toga su se ugasili i gosti iz Crne gore su prvo preokrenuli do poluvremena, a onda u drugom delu utakmice pregazili rivala.

Sa četiri dvocifrena igrača bilo je dovoljno raspoloženih u napadu, a odbrana je svela domaćina na jako mali broj poena. Srpski krilni centar Nikola Tanasković je briljirao sa 19 poena i 3 skoka, Mekinli Rajt je ubacio 15 poena uz 5 asistencija i 4 skoka, dok je Jogi Ferel ubacio 14. Kod Cedevite Devante Džons je upisao 19 poena, ali nije imao podršku.

Nakon poraza u dramatičnom i tesnom meču sa Crvenom zvezdom koji je hio prvi u sezoni za tim iz Podgorice videli smo da Budućnost ne pada u formi, dok je Credevita Olimpiji ovo već četvrti poraz ove sezone i ekipa tone ka dnu tabele.