LESOR ZAKUCAO PARTIZAN U ATINI! Kaboklo grešio, Panter falio, a Doužer nije mogao sam!

Partizan izgubio od Panatinaikosa u Evroligi.

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

Partizan je izgubio od Panatinaikosa u 22. kolu Evrolige - 84:71. Sada je na skoru 11-11. Videlo se koliko nedostaje kapiten, pošto je igrao bez Kevina Pantera koji je zbog bolesti ostao u Beogradu. Pi Džej Doužer igrao je sam (16 poena, 8 asistencija, 7 skokova, 6 ukradenih lopt), ali je Bruno Kaboklo previše grešio.

Domaći tim pokrenuo je Matijas Lesor koji je uz zvuk sirene za kraj treće deonice zakucao i tako podigao svoj tim. Poslednja deonica počela je serijom 6:0, posle toga je Slukas pogodio važnu trojku, a Lesor je stavio tačku na meč.

"Znali smo da situacija nije dobra zbog problema i da je Partizan jak u odbrani i da moramo da budemo agresivni. Nismo to radili tokom tri četvrtine, posebno je Doužer davao dosta lakih poena. Kada smo u poslednjoj deonici to unapredili, donelo je rezultat, važna pobeda. Nisu nam dali da igramo svoju igru, izborili smo se i uradili pravi posao u poslednjem kvartalu za bitan trijumf", rekao je Ataman posle meča.

PANATINAIKOS: Kalaicakis, Moraitis, Slukas 10 (4as, 4 izg.l), Samonturov, Papapetru, Grent 4 (5as, 4uk.l, 2 izg.l), Nan 21 (5 izg, 4as), Lesor 14 (9sk), Adetokumbo 6, Grigonis 10, Ernangomez 3, Mitoglu 16 (7sk)

PARTIZAN: Smit 6, Ledej 4, Koprivica 6, Smailagić 11, Jaramaz, Naneli 11 (3sk), Trifunović 2, Anđušić 5, Doužer 16 (8as, 7sk, 6 ukradenih), Ponitka, Kaminski, Kaboklo 8 (2/7 iz igre, 4sk, 3 izgubljene)

22:22

STRELCI - DOUŽER NIJE MOGAO SAM

Lista strelaca pokazuje da je Doužer igrao sam, Kaboklo je previše grešio, a i te kako je falio Kevin Panter koji je zbog temperature ostao u Beogradu.

22:20

STATISTIKA

PANATINAIKOS: 22/31 za dva, 5/17 za tri, 25/30 sa penala, 30 skokova, 16 asistencija, 18 izgubljenih, 8 ukradenih lopti

PARTIZAN: 22/42 za dva, 4/18 za tri, 15/18 sa penala, 27 skokova (12 u napadu), 16 asistencija, 17 izgubljenih, 11 ukradenih lopti

22:18

KRAJ

Gotovo je, Panatinaikos je slavio u Atini, Lesor je stavio tačku - 84:71!

22:15

40' - GRENT POD FAULOM

Grent postiže svoje prve poene i to pod faulom Smita, poentira sa penala - 82:71.

22:14

39' - MITOGLU SA PENALA

Posle promašenih trojki Mitoglu je uhvatio loptu, Kaboklo ga je faulirao, a onda je pogodio oba penala. Na drugoj strani je Naneli fauliran, bio je polovičan sa penala - 79:71.

22:11

39' - SUDIJE PROMENILE ODLUKU!

Grigonis je prenosio loptu, Doužer je prišao sa leđa, izbio mu, on je tvrdio da je fauliran, Željko je tražio "čelendž" jer je dosuđena lopta za  domaći tim. Arbitri su gledali snimak i promenili odluku. Naneli i Kaboklo promašili su otvorene trojke posle toga - 77:70.

22:09

39' - KABOKLO

Kaboklo promašuje zakucavanje, Slukas ga je faulirao pri tom pokušaju, a Bruno je pogodio oba penala - 77:70.

22:06

38' - PROMAŠAJ DOUŽERA I TAJM-AUT

Doužer je ukrao loptu, probao da šutne za tri u tranziciji, promašio je, Mitoglu je promašio trojku, a Željko je tražio tajm-aut na oko dva minuta pre kraja - 77:68.

22:04

38' - LESOR PREKO KABOKLA, PA NOVA GREŠKA BRAZILCA!

Lesor je poentirao preko Kabokla, a onda je Bruno na drugoj strani imao prednost pored Slukasa, ali je napravio novu grešku u koracima, poklonjen posed za domaći tim - 77:68.

22:03

37' - PROTESTI ŽELJKA I DOUŽERA

Obradović i Doužer protestuju kod sudija, traže faul na Pi Džeju pre trojke Mitoglua, arbitri su pokazali da nije bilo nesportske. Posle toga je Doužer pogodio sa poludistance - 75:68.

22:02

37' - MITOGLU ZA TRI

Mitoglu je pogodio trojku - 75:66.

22:01

36' - NOVA GREŠKA KABOKLA, SLUKAS VRAĆA

Mitoglu daje oba penala, a Kaboklo opet greši, gazi liniju, ali Slukas vraća poklon, gubi loptu, Naneli to koristi i pogađa - 73:66!

22:00

36' - KORACI KABOKLA

Kaboklo je dobio loptu u reketu, iskoristio je prednost u visini pored Grenta i Slukasa, položio loptu u koš, ali su sudije pokazale da je pre toga napravoi grešku u koracima - 71:64.

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

21:59

35' - SMAILAGIĆ ZAKUCAVA, ANĐUŠIĆ GREŠI

Smailagić je zakucao, Nan je promašio, a onda je Anđušić uzeo loptu na pet sekundi pre kraja napada, krenuo na prodor i izblokiran je - 71:64. Izašao je iz igre odmah posle toga, ušao je Trifunović.

21:56

34' - NAN SA PENALA

Partizan je u bonusu, Nan je fauliran i dao je oba penala, Lesor je otišao na klupu - 71:62.

21:55

34' - SLUKAS ZA TRI

Slukas pogađa za tri, Anđušić promašuje "flouter", a Lesor hvata skok posle tog promašaja - 69:62.

21:54

33' - ČETVRTA LIČNA ZA LESORA!

Smailagić je bio na obruču, promašio je, sudije su pokazale da ga je Lesor faulirao, to mu je četvrta lična greška. Ataman ga je ostavio na parketu, a Smailagić je bio polovičan sa penala - 66:62 za PAO.

21:52

33' - GREŠI LEDEJ, NANELI ISPRAVLJA

Ledej nije obratio pažnju na sat, istekao je napad, Nan je promašio trojku, a Naneli je pogodio u kontri - 64:60.

21:49

32' - PONITKA VRAĆEN NA KLUPU

Greška Ponitke, sprečava kontru faulom, tražili su nesportsku sa klupe domaćina, sudije su pokazale da od toga nema ništa, Ponitka je poslat na klupu, a Lesor je zakucao, Obradović je tražio minut odmora - 64:58!

21:47

31' - GREŠKE SMITA I SMAILAGIĆA

Smit je pogrešio prilikom dodavanja za Smailagića i otvorio je kontru, Nan je krenuo sam, Smailagić ga je faulirao i napravio treću ličnu, a američki košarkaš je dao oba penala, još nema promašaj sa linije penala u Evroligi, šutira 32/32, a PAO vodi - 62:58.

21:46

31' - PENALI SLUKASA

Prvi napad u poslednjem kvartalu bio je za Panatinaikos, Slukas je krenuo na prodor, Koprivica je faulom sprečio polaganje, njegova treća lična i ulazak Smailagića u igru. Plej domaćeg tima dao je oba penala - 60:58.

21:43

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Ponitka promašuje zicer na obruču, Smit je bio siguran sa penala, a onda je Lesor zakucao uz zvuk sirene preko Koprivice i Ledeja. Završena je treća četvrtina, nerešeno je - 58:58.

21:39

29' - SLUKAS GREŠI, ANĐUŠIĆ POGAĐA

Slukas greši, gazi aut liniju, poklanja napad Partizanu, a Anđušić to koristi na drugoj strani, iznudio je faul Nana, pogodio oba penala i vratio vođstvo Partizanu - 56:54!

21:36

28' - DOUŽER ZA TRI!

Doužer pogađa trojku, ponovo vodi Partizan - 54:53!

21:34

27' - TREĆA LIČNA LESORA

Greška Partizana, a kontra domaćeg tima i treća lična Lesora - 51:51.

21:33

27' - KAKVA BLOKADA NANA!

Neverovatna blokada Nana na Ponitki! Ukrao je loptu Poljak, krenuo u kontru, a onda ga je Amerikanac stigao i udario mu blokadu, svi su se uhvatili za glavu. Pre toga je Smailagić zakucao - 51:51.

21:31

26' - SLUKAS I TAJM-AUT

Izgubljene lopte Partizana, Slukas je fauliran, a pre penala je bio TV tajm-aut. Posle pauze je Kostas promašio prvo, dao drugo bacanje - 51:49.

21:27

25' - KOPRIVICA I ADETOKUMBO

Poeni Slukasa, Koprivica ispravlja promašaj Ponitke, a Adetokumbo onda vraća vođstvo domaćinu zakucavanjem - 50:49.

21:26

24' - KOPRIVICA ZAKUCAVA!

Majstorija Koprivice, sjajno se oslobodio i zakucao preko Adetokumba - 47:46 za Partizan.

21:22

23' - PROMAŠAJ TRIFUNOVIĆA

Grigonis promašuje otvorenu trojku, Naneli je završio na parketu i dosuđena je "mrtva lopta", a sudije su pokazale da Doužer ima ogrebotinu i da krvari, zamenio ga je Ponitka, a Trifunović je promašio otvorenu trojku - 45:44 za Partizan.

21:19

22' - SERIJA NANELIJA!

Naneli drugo poluvreme počinje serijom 5:0, za dva, pa za tri i vođstvo srpskog tima - 45:44! Između toga je poentirao Mitoglu.

21:15

"MNOGO IZGUBLJENIH LOPTI

"Imamo mnogo izgubljenih lopti, čak 10 u prvom poluvremenu, to je previše, dali su nam 15 poena iz toga", rekao je Željko na poluvremenu.

21:11

MAJICE ZA MILOJA

Košarkaši Partizana izašli su na meč u majicama u čast Dejana Milojevića. Na njima je pisalo "I najveći borci nekada odlaze..."

Izvor: Printscreen/Sport klub

21:06

STRELCI NA POLUVREMENU:

PANATINAIKOS: Kalaicakis, Moraitis, Slukas 2, Samonturov, Papapetru, Grent, Nan 13 (3as, 3 izg.l), Lesor 2 (5sk), Adetokumbo 4, Grigonis 10, Ernangomez 3, Mitoglu 8

PARTIZAN: Smit 4, Ledej 4, Kopriivca 2, Smailagić 6, Jaramaz, Naneli 2, Trifunović 2, Anđušić 3, Doužer 11 (4sk, 3as, 3 uk.l, 2 izg.l), Ponitka, Kaminski, Kaboklo 6

21:04

STATISTIKA

PARTIZAN: 14/21 za dva, 2/8 za tri, 6/7 sa penala, 13 skokova, 10 asistencija, 10 skokova, 6 ukradenih lopti

21:03

20' - POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, Panatinaikos vodi - 42:40.

21:00

20' - POVRATAK PARTIZANA

Kaminski je proveo 1:18 na parketu, ušao je Ledej, uhvatio loptu i pogodio posle promašenog drugog bacanja Doužera, a onda je Naneli poentirao - 42:40. Tajm-aut Atamana.

20:58

19' - MITOGLU I TRIFUNOVIĆ

Mitoglu je ostao sam i pogodio, a onda je Trifunović ostao sam i položio loptu u koš - 42:35.

20:57

18' - PRVI POENI LEDEJA

Prvi poeni za Ledeja, precizan je sa linije penala - 40:33.

20:56

18' - OPET GRIGONIS

Grigonis krade loptu posle lošeg dodavanja Kaminskog i poentira u kontri - 40:31.

20:54

17' - TREĆA LIČNA KABOKLA, KAMINSKI NA TERENU

Kabloko je napravio treću ličnu tako što je na liniji za tri poena faulirao Grigonisa prilikom pravljenja bloka. Željko Obradović uveo je Kaminskog u igru, prvi minuti za Frenka, a Smailagić je u pokušaju zakucavanja uhvatio obruč, tako da su sudije svirale da je napad za Panatinaikos - 36:31.

20:52

17' - KABOKLO SE VRATIO, DOUŽER POGODIO

Grigonis je dao dodatno bacanje, Željko je vratio Kabokla u igru i pored dve lične, a Doužer je iskoristio blok Brazilca i poentirao - 34:31.

20:50

16' - GRIGONIS POD FAULOM I ŽELJKOVA REAKCIJA

Nova izgubljena lopta, deveta za 16 minuta igre, Anđušić je bacio u ruke protivnika, Grigonis je u kontri pogogodio pod faulom, pre dodatnog bacanja, Obradović je tražio minut odmora - 33:29.

20:48

16' - TROJKA GRIGONISA

Mnogo izgubljenih lopti na obe strane, haotična igra, a to prekida Grigonis trojkom - 31:29.

20:45

14' - ANĐUŠIĆ POD FAULOM

Anđušić je iznudio faul Adetokumba, a onda je pogodio pod faulom, pokrenuo se i signalizirao publici Panatinaikosa, pa je dao dodatno bacanje - 27:26 za Partizan!

Izvor: MONDO/Stefan Stojanović

20:42

12' - LAKI POENI

Tri napada i šest lakih poena na dve strane, prvo Smit, pa zakucavanja Adetokumba i Koprivice - 24:24.

20:40

11' - POENI ADETOKUMBA

Kostas Adetokumbo, Janisov brat, poentirao je sa penala posle faula Smailagića, Alen se potom iskupio i pogodio za izjednačenje - 20:20.

20:38

DOČEK ZA OBRADOVIĆA

Pogledajte i kako je Obradović dočekan u Atini.

20:36

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Ernangomez je ušao u igru i odmah pogodio za tri. Koprivica je napravio faul prilikom postavljanja bloka, tako da Panatinaikos ima prednost posle prve deonice - 18:16.

20:35

9' - DRUGA LIČNA ZA KABOKLA!

Kaboklu je ispala lopta, probao je da je vrati i tom prilikom sapleo je Lesora. To mu je druga lična greška što može da bude veliki problem za Partizan. Lesor je promašio oba penala - 16:15.

20:33

9' - SMAILAGIĆ ZAKUCAVA

Mitoglu gubi loptu, Doužer mu je izbija, a onda odlično asistira za Smailagića koji zakucava i vraća vođstvo - 16:15.

20:33

9' - FAUL LESORA I REAKCIJA KLUPE

Lesor je faulirao Kabokla i tom prilikom se uhvatio za obruč. Bruno je dao oba slobodna bacanja, a svi sa klupe Partizana tražili su da budu i priznati poeni, jer se uhvatio za obruč. Sudije su odmahnule rukom - 15:14.

20:30

8' - REAKCIJA PANATINAIKOSA

Serija Panatinaikosa 8:0, grčki tim poveo je posle trojke Nana - 15:12. Željko je tražio tajm-aut.

20:29

8' - NEREŠENO JE

Ušao je Naneli umesto Jaramaza, a Mitoglu je potom fauliran, bio je polovičan sa penala, nerešeno je - 12:12.

20:26

7' - ATAMANOVA REAKCIJA I DOUŽER

Ataman je reagovao i tražio minut odmora, a po povratku na parket je Doužer opet poentirao. Uveo je turski stručnjak Slukasa, a Lesor je potom zakucao - 12:11 za Partizan.

20:23

5' - DOUŽER I NAN

Doužer pogađa za tri, a onda se Nan zaleće na prodor i poentira, posle čega Doužer daje novu trojku za vođstvo Partizana - 10:7.

20:22

4' - PROMAŠAJI

Mnogo promašaja na obe strane terena, nema poena - 5:4.

20:19

2' - KABOKLO I MITOGLU

Kaboklo poentira skoro sa linije za tri poena, a Mitoglu daje trojku za vođstvo domaćeg tima - 5:4.

20:17

1' - NAN POENTIRA

Prve poene na meču dao je Kendrik Nan - 2:0.

20:16

MINUT ĆUTANJA

Meč je počeo minutom ćutanja za Dejana Milojevića, a Partizan je na teren izašao sa majicom "I najveći brci nekada odlaze".

20:13

PETORKA PARTIZANA

Partizan počinje meč u petorci: Jaramaz, Trifunović, Doužer, Ledej, Kaboklo.

20:10

ŽELJKO PROMENIO KAPITENA

Panter je kapiten, Danilo Anđušić je zamenik kapitena, ali je Željko Obradović odlučio da kapiten za ovu utakmicu bude Uroš Trifunović.

20:00

MEČ USKORO POČINJE

Meč će početi u 20.15 časova.

19:48

PRIPREMA ZA MEČ

Igrači Panatinaikosa već su na terenu i zagrevaju se za meč.

19:36

ŽELJKO OPET U OAKI

Željko Obradović vraća se u "OAKU" gde je imao mnogo uspeha. Pet evroligaških titula, 11 puta šampion grčke i sedam Kup takmičenja osvojio je sa Panatinaikosom.