Bogdan Bogdanović poveo moćnu Srbiju u Pariz! Impresivna partija kapitena srušila Južni Sudan

Reprezentacija Srbije pobedila Južni Sudan i kao najbolja drugoplasirana ekipa ide u parisko četvrtfinale. Igraće protiv Srbije!

Sameer Al-Doumy / AFP / Profimedia

Košarkaši Srbije večeras su u Lionu, u poslednjem kolu grupne faze takmičenja olimpijskog turnira, pobedili Južni Sudan sa 96:85 (23:22, 24:22, 25:23, 24:18). Srbija je u četvrtfinale prošla kao drugoplasirana u grupi, a za prolazak u polufinale 6. avgusta će se boriti protiv Australije.

Utakmica protiv Južnog Sudana bila je neizvesna više od 30 minuta, a onda su izabranici Svetislava Pešića preuzeli kontrolu, napravili dvocifrenu prednost i mirno priveli meč kraju. Na stil igre Južnog Sudana nije se bilo lako prilagoditi, jer igraju veoma brzo, agresivno, odlično skaču i svi šutiraju za tri poena, bez obzira na to da li je treća ili 23. sekunda napada. Neverovatan je podatak da je Južni Sudan imao čak 25 šuteva više od našeg tima!

Košarkaši Južnog Sudana imali su 43 šuta za dva i čak 34 za tri poena, dok je Srbija imala 32 pokušaja za dva i 21 za tri poena, a pobeda je obezbeđena zbog toga što su naši košarkaši ubacili 60 odsto. Drugi važan faktor na večerašnjoj utakmici bila je isuviše agresivna igra Južnog Sudana u odbrani, a sredstva pogotovo nisu birali kada su pokušavali da zaustave Nikolu Jokića.

Posledica takve igre bio je 31 slobodno bacanje za Srbiju, dok je Južni Sudan izveo samo šest, jer njegovi igači uglavnom nisu ulazili pod koš, već su sve pokušavali da reše trojkama ili dugim dvojkama. Izvanrednu partiju prikazao je Bogdan Bogdanović, koji je za 31 minut postigao 30 poena, uz šest trojki iz devet pokušaja, a pratili su ga Nikola Jokić sa 22 poena i 13 skokova i Vasilije Micić sa 15 poena i po sedam skokova i asistencija.

Bogradović ima i dodatni razlog za slavlje, jer je od večeras najbolji poenter reprezentacije Srbije otkada igra pod tim imenom, a pretekao je Miloša Teodosića. Ubedljiva pobeda Srbije omogućila je reprezentaciji Grčke da posle dva poraza i jedne pobede ipak prođe u četvrtfinale, kao jedna od dve najuspešnije trećeplasirane selekcije, a Južni Sudan je eliminisan kao najlošija trećeplasirana ekipa.

22:54

Kraj! Srbija - Južni Sudan 96:85!

Srbija nakon pobeda protiv Portorika i Južnog Sudana odlazi u Pariz kao drugoplasirana, iza prvoplasirane selekcije Sjedinjenih Država.

22:52

Bogdan je najbolji strelac u istoriji Srbije!

Poenima sa linije penala, Bogdan Bogdanović ubacio je svoj 30. poen i najefikasniji je igrač u istoriji reprezentacije! Prestigao je 1058. poen i prestigao dugogodišnjeg kapitena Miloša Teodosića!

22:45

Sudanci ubacuju 12, pa 13. trojku, za "minus 11"

Na početku pretposlednjeg minuta, Srbija vodi 91:80. Kari Pešić mora da reaguje tajm-autom

22:40

36' Sudanci nervozni, Dobrić postavlja "plus 13"

Jokić je "izbacio" Ognjena Dobrića u kontru, a on je košem uz visoki luk lopte doneo Srbiji 87:74

Thomas COEX / AFP / Profimedia

22:34

35' Gudurić krade, Petrušev pogađa!

Srbija vodi 83:74 na pet minuta do kraja treće četvrtine. Trojka Vase Micića i jako bitna defanzivna sekvenca Marka Gudurića. Južni Sudan ponovo zove tajm-aut!

22:30

Bogdan Bogdanović! Kako bitna trojka!

Vodimo 78:71 u 33. minutu utakmice! Južni Sudan uzvraća sve udarce Srbiji, ali kapiten Bogdanović zadao je jedan od najjačih!

22:21

29' Jović ukucava 72:63 za Srbiju!

Karlik Džons krade Bogdanu loptu, ali ga "lepi" Nikola Milutinov. Usledila je ekspresna kontra i snažno zakucavanje Nikole Jovića!

22:17

Sudanci pogađaju 10. trojku, za "minus 2"

Ekspresno se vraćaju Afrikanci u meč, na tri minuta do kraja 3/4 prišli su na 63:65

ALEX PLAVEVSKI/EPA

22:12

Sudanci rešetaju, a Bogdanović ih izrešetao

Kapiten Srbije pogodio je trojku za opet mirnih 65:58 u 26. minutu meča i okrenuo se ka klupi Južnog Sudana, da je proslavi "rafalom"

Sudanci izjednačili, Jokić odbija nalet

Svojim 11. poenom, Nikola Jokić je postavio 41:39 za Srbiju na tri mintua do poluvremena. Kraj klupe Kari Pešić nezadovoljno gestikulira ka igračima koji su rezerve

21:35

Južni Sudan se vraća trojkama

Pešić mora da reaguje jer Srbija na 4:30 do poluvremena vodi samo tri razlike, 36:33

21:30

Nikola Jović pogađa trojku, 34:25!

Opet je sve kako želimo! Bogdan Bogdanović gađaop je trojku u 14. minutu za "eksploziju" srpskih navijača na stadionu Lila

Profimedia/Sameer AL-DOUMY / AFP /

21:29

Gudurić "grize" u odbrani Karlika Džonsa

Novi košarkaš Partizana napravio je prekršaj u napadu, uz veoma agresivnog beka Srbije

21:20

Majstorski, Vasa Micić

Srbija vodi 23:22 na kraju 1/4 utakmice. Utrčao je u reket u poslednjim sekundima 1/4, sačekao protivnika počne da pada i poentirao o tablu. Na znanje i iskustvo.

21:14

8' Vrlo važna trojka Dobrića!

Ognjen Dobrić pogodio je važnu trojku za izjednačenje nakon osam minuta igre - 18:18.

21:12

7' Vodi Južni Sudan!

Nakon promašaja Jokića sa linije penala, Sudan je postigao novu trojku za 16:15 posle sedam i po minuta igre. Ovo je bila njihova treća pogođena trojka.

21:10

6' Srbija 15:13 Južni Sudan

Nikola Jokić fauliran je pod košem nakon čega je dobio dva slobodna bacanja, od kojeg drugo nije iskoristio.

21:04

Igrajte, majstori!

Srbija vodi 10:6 u 4. minutu! Spektakularna asistencija Nikole Jokića za Petruševa, a onda i trojka kapitena Bogdana Bogdanovića.

MONDO/Stefan Stojanović

21:03

2' Krećemo! Trojka Nikole Jokića

Jokić pogađa trojku uz zvuk sirene, 3:3.

20:59

Počinje!

Petorka Srbije je Avramović, Bogdanović, Marinković, Petrušev, Jokić!

20:53

Južni Sudan je tu samo zbog jednog čoveka

Bivši košarkaš i predsednik Košarkaškog saveza Južnog Sudana sam plaća putovanja, hotel, karte... Zbog njega je ekipa na Olimpijskim igrama.

Eurosport/Screenshot

20:46

"Crta" se sa kim igra Srbija

Reprezentacija Srbije već zna sa kim će najverovatnije igrati u četvrtfinalu Olimpijskih igara u Parizu

20:45

Amerikanci se "zakucali" na vrhu

Sjedinjenje Države su dominantnom pobedom zauzele prvo mesto u grupi sa skorom 3-0 i već znaju ko će im biti protivnik u četvrtinalu Olimpijskih igara u Parizu, u hali Bersi