Ovo je Kalinićeva Zvezda i ima 2-0 u Evroligi! Baskonija pala u Areni, za sjajan start crveno-belih

Crvena zvezda savladala Baskoniju u prvoj utakmici u Beogradu i krenula u sezonu sa dve pobede.

MN Press

Crvena zvezda pobedila je Baskoniju 78:71 (25:20, 17:14, 17:15, 19:22) i sjajno počela sezonu u Evroligi, skorom 2-0, kako nije nikad.

Tim Janisa Sferopulosa ubacio je šest trojki u prvoj četvrtini i tu prednost je branio kroz ceo meč, pre svega zahvaljujući najefikasnijim igračima Ajzeji Kenanu, Džoelu Bolomboju, ali na prvom mestu - Nikoli Kaliniću.

Lider crveno-belih kao i u Parizu je postigao odlučujuću trojku u ključnom trenutku utakmice, ovog puta u poslednjem minutu, da dovrši ono što je radio kroz ceo meč. Kada je Baskonija uvek iznova pokušavala da se vrati, on je asistirao, prodirao i pogađao trojke (tri), da bi osigurao Zvezdinu pobedu pred punom Beogradskom arenom. Ako Zvezda bude ovako igrala ove sezone, sigurno će dvorana biti uvek puna!

Iako je atraktivno krilo Baskonije Čima Moneke imaloo svoje napadačko veče, u direktnom duelu protiv Nikole Kalinića doživelo je poraz. Najbolji igrač gostiju Markus Hauard postizao je po jedan koš u tri četvrtine i završio je meč sa samo sedam poena, bez načina da opet napravi čudo i spektakl pred navijačima Zvezde, kao što je umeo da uradi prethodnih sezona.

22:21

Zvezda ovako nikad nije počela Evroligu

Pamtiće dugo Crvena zvezda kako je uspešno počela Evroligu ove sezone - pobedom protiv Baskonije ispisala je klupsku istoriju.

Strelci

Zvezda: Mekintajer 7 (7 as), Kenan 19 (3/6 za tri), Davidovac 2, Mitrović 6, Lazić, Kalinić 12 (3/5 za tri), Dobrić, Bolomboj 15 (8 sk), Daum 3, Gedraitis 2, Nedović 9, Dos Santos 3. Timski: 19/37 za dva, 10/22 za tri, 10/12 sl. bacanja, 26 skokova (20-6), 17 asistencija, 8 ukradenih, 9 izgubjlenih lopti.

Baskonija: Hauard 7, Savkov, Sedekerskis 8, Luvavu 8, Jaramaz, Forest 2, Rogavopulos 8, Diop, Boldvin 6, Hol 13 (7 sk), Endiaje, Moneke 19. Timski: 24/38 za dva, 3/18 za tri, 14/17 sl. bacanja, 36 skokova (25-11), 13 asistencija, 6 ukradenih, 15 izgubljenih lopti

MN Press

22:08
22:00

Zvezdin heroj - Nikola Kalinić

Iako je Ajzeja Kenan bio najbolji strelac crveno-belih sa 19 poena (3/6 za tri) i iako je Džoel Bolomboj dao ogroman doprinos sa 15 poena i osam skokova, a Nemanja Nedović u druvoj četvrtini opet "palio" Arenu zakucavanjem i trojkom, Kalinić je ponovo prepoznao kada je najbitnije i radio samo prave stvari.

Sredinom treće četvrtine je preuzeo odgovornost, razigravao, dodavao, pogađao i povukao crveno-bele do maksimalnog "plusa" od 14 poena. Ipak, Baskonija se nije predavala, a onda je Kalinić definitivno srušio njen otpor svojom trećom trojkom u poslednjem minutu, za nedostižnih 74:66.

MN Press

21:55

Kraj, Crvena zvezda je pobedila Baskoniju

Predvođena maestralnim Nikolom Kalinićem (12 poena), Crvena zvezda je savladala tim Pabla Lasa u punoj Beogradskoj areni!

MN Press

21:53

40' Sada nema drame, Kenan miran na crti

Moneke je pogodio za 76:71 i za "minus 5" Baskonije, ali je Ajzeja Kenan sa linije penala na 10 sekundi do kraja vratio Zvezdi mirno vođstvo 78:71

21:49

NIKOLA KALINIĆ STAVLJA TAČKU!?

Svojim 12. poenom, trojkom za 74:66, Nikola Kalinić poentira za 74:66 i dovodi crveno-bele pred vrata još jedne evroligaške pobede!

21:45

Zvezda odbija nalet, Kenan!

Treća trojka Ajzeje Kenana, za 71:62 na početku pretposlednjeg minuta meča!

21:38

36' Velike probleme pravi Grk Zvezdi - drama!

Nikos Rogavopulos ofanzivnim skokovima zajedno sa Danteom Holom vraća Baskoniju na 62:66. Janis Sferopulos mora da reague!

21:33

Baskonija se vraća - 9 razlike (65:56)

Čima Moneke nastavio je da pogađa i do sada je postigao 15 poena, a uz njega je i Markus Hauard poentirao.

MN Press

21:26

Davidovaaaccc!

Prelepa akcija Jago - Mitrović - Davidovac i zakzucavanje za "plus 14" Crvene zvezde na osam minuta do kraja.  Nije igrao u prvom delu meča, a sada je izveo potez kakav ne izvodi često!

21:18

Na kraju 3/4, Zvezda vodi 59:49

Odbijali su crveno-beli svih 10 minuta napade Španaca, predvođeni Nikolom Kalinićem došli i do "plus 14" i sačuvali dvocifreno vođstvo uoči poslednjih 10 minuta

MN Press

21:12

28' Pali se alarm, Hauard je ubacio prvu trojku (54:43)

Najbolji igrač Baskonije ušao je u problem sa ličnim grešakama u prvom delu meča, a sada je pogodio prvu trojku, za svoj peti poen.

21:11

I opet, Kalinić, za maksimalno vođstvo!

54:40 vodi Crevna zvezda na četiri minuta do kraja treće četvrtine. Deveti poen Nikole Kalinića, posle prodora

MN Press

21:08

26' Zvezda na Kalinićev pogon

Ukradena lopta, asistencija Kenanu za koš uz faul (50:38), a onda i pogodak Bolomboja (52:40). Zvezda čuva "plus 12", a Nikola Kalinić je najzaslužniji za to!

21:04

Kad je najteže, Nikola Kalinić  45:36

Skoro pet minuta košarke Zvezda nije pogodila, a onda je njen lider pogodio jako bitnu trojku, svoju drugu, za eksploziju u Beogradskoj areni i za Zvezdinih "plus 9"

MN Press

20:42

Zvezda zastala, ali ipak vodi na polvremenu - 42:34

Timote Luvavu i Donte Hol smanili su zaostatak gostiju na osam poena na poluvremenu.

Zvezdin rafal trojki (7/12) zastao je uoči poluvremena, pa u finišu druge četvrtine domaćin duže od tri minuta nije postigao koš.

Zvezda: Kenan 8, Nedović 7, Bolomboj 6, Miler-Mekintajer 5, Mitrović, Kalinić (po 4), Daum 3, Jago Dos Santos 3, Gedraitis 2.
Baskonija: Timote Luvavu 8, Moneke 7, Sedekerstis 6, Boldvin, Hol (po 4), Hauard 2 (3 lične greške)...

20:31

16' Mekintajer i Bolomboj čuvaju "plus 12"

Plejmejker, pa centar Crvene zvezde poentiraju za 40:28 u 16. minutu meča.

MN Press

20:25

14' Zvezda kontroliše rezultat

Luka Mitrović pogodio je slobodna bacanja za novi maksimalni "plus" - 36:24 u 14. minutu

20:21

13' Kao nekad - Nedović zakucava! 32:22

Nemanja Nedović "otvorio" je drugu četvrtinu trojkom, a onda je zakucao u kontranapadu kao u svojim mladim danima, za novi maksimalni "plus", 32:22.

MN Press

20:17

Za kraj prve četvrtine, 25:20 za Zvezdu

Šest trojki Crvene zvezde, a onda i pogodak Čime Monekea u poslednjem napadu u četvrtini, iz komplikovane pozicie.

20:15

Baskonija se vraća, ali Zvezda odgovara!

Jago je pogodio trojku za 23:18 na početku poslednjeg minuta, da prekine dugačku seriju Španaca 8:0. Nikos Rogavopulos pogodio je prethodno trojku za Špance.

20:11

Sjajan, sjajan početak Zvezde

I Majk Daum dao je trojku za crveno-bele, koji su stekli prvo dvocifreno vođstvo (20:10) na tri minuta do kraja prve četvrtine

20:05

Gori Miler Mekintajer!

"Gori" i Zvezdin plejmejker Kodi Miler-Mekintajer! I on je pogodio trojku, za Zvezdiu prednost 15:6 i za tajm-aut Pabla Lasa već u petom minutu meča.

ANNE-CHRISTINE POUJOULAT / AFP / Profimedia

20:03

Eksplozija u hali, Kalinićeva trojka uz faul!

Čima Moneke ga je faulirao, a on pogodio trojku sa centralne pozicije, za vođstvo domaćih 12:6

20:01

2' Pljušte trojke Zvezde - Kenan!

Ajzeja Kenan pojačao je navijanje pune dvorane trokom za 3:4, a onda je napravio preokret, trojkom iz ugla za 6:4

20:01

Meč je počeo!

Baskonija je bolje krenula i Timote Luvavu pogodio je na kraju 1. minuta za vođstvo gostiju 4:0.

19:56

Jedna promena u Zvezdinom timu

Umesto centra Uroša Plavšića, u Zvezdinih 12 za ovaj meč je kapiten, Branko Lazić

MN Press

19:46

Ovo su sastavi!

ZVEZDA: Lazić, Mitrović, Davidovac, Gedraitis, Nedović, Dobrić, Kalinić, Jago Dos Santos, Bolomboj, Miler Mekintajer, Daum i Kenan.
BASKONIJA: Hauard, Savkov, Sedekerskis, Luvavu, Jaramaz, Forest, Rogavopulos, Diop, Boldvin, Hol, Ndijae, Moneke

Kurir/Petar Aleksić

19:01

Tu je i čudesni Markus Hauard

Mnogi navijači Zvezde pamte spektakularnu partiju Markusa Hauarda protiv crveno-belih prošle sezone. I večeras će biti tu i sigurno će biti u prvom planu kao i uvek.

Profimedia

19:00

Legenda na klupi Baskonije

Trener Španaca od ovog leta je Pablo Laso, čuveni stručnjak koji je vodio Real Madrid do dve titule prvaka Evrolige, 2015. i 2018. godine.

MN Press

18:58

I Zvezda i Baskonija imaju isti problem - dva kiksa

I srpski i španski tim doživeli su po dva poraza u domaćem prvenstvu. Crvena zvezda je u ABA ligi poražena na oba gostovanja, Dubaiju i Splitu, a Baskonija je u ACB ligi izgubila od Tenerifa (80:88) i od Andore (91:95)

Ricardo Larreina / imago sportfotodienst / Profimedia

18:56

Crvena zvezda opet bez Teodosića

Plejmejker crveno-belih suspendovan je zbog napada na sudije prošle sezone. Nije igrao protiv Pariza, neće ni večeras protiv Baskonije, kada će odslužiti celu kaznu. Od sledećeg kola biće u timu.

18:55

I Zvezda i Baskonija hoće 2-0

Crveno-beli su u prvom kolu pobedili Pariz u gostima, Baskonija je kod kuće pobedila Partizan i zato oba tima imaju šansu da u Beogradskoj areni naprave snažan zalet na startu sezone u Evropi

18:54

Zvezda za vikend izgubila u Splitu

Lošu uvertiru u ovaj meč napravili su crveno-beli, jer su u Dalmaciji izgubili od Splita u nedelju, što je bio njihov drugi neuspeh ove sezone u ABA ligi, nakon poraza od Dubaija na startu.