Srbija ušla u polufinale golom u zadnjoj sekundi! Nikola Jakšić srušio Grke sa pola bazena, za istoriju!

Spektakularna pobeda Srbije u polufinalu Olimpijskih igara protiv Grčke!

Kurir/Dado Đilas

Vaterpolo reprezentacija Srbije ušla je u polufinale Olimpijskih igara, jer je pobedila Grčku 12:11 i ušla u završnu borbu za medalje u Parizu! Heroj pobede je Nikola Jakšić, kapiten nacionalnog tima koji je dao gol sa pola terena, za istorijski trijumf i za nastavak odbrane zlata potpuno nove generacije našeg vaterpola. Ovo je bez ikakve dileme najbolja utakmica i najveća pobeda našeg tima od Tokija 2021!

Srbija će sledeći meč igrati u petak, protiv pobednika meča Sjedinjene Države - Australija

17:44

Evo kada igra Srbija!

16:57

Jakšić pogodio za pobedu!!!

Nikola Jakšić dao je gol za pobedu, pogledajte i pogodak za pamćenje.

16:48

SRBIJAA JE U POLUFINALUUUUUU!

Nikola Jakšić je dao gol za pobedu Srbije protiv Grčke 12:11! Gotovo je, Srbija je pobedila! Gol je skoro sa pola bazena!

MN Press

16:47

Ne, ne, ne!

Angelos Vlahopulos dao je gol na 6 sekundi pre kraja, za izjednačenje 11:11!

16:46

Nema gola za Grčku, a ni za Srbiju!

Grci su pozvali tajm-aut na 20 sekundi do kraja i imaće napad za izjednačenje na 10:11.

16:44

Šteta, bila je velika prilika za Rašovića

Imao je Strahinja Rašović ogromnu šansu za gol na minut i po do kraja, ali je njegov šut grčki golman odbranio. Krećemo na svoju polovinu, da odbranimo vođstvo.

16:42

Srbije ide u napad, na 1:40 do kraja

Prekid u bazenu da bi sudije na VAR-u videli da li je bilo pušteno vreme za napad u pravom trenutku.

16:40

DUŠAN MANDIIIIĆ!

Srbija vodi 11:10, projektilom Dušana Mandića na dva i po minuta do kraja!

16:39

Tajm-aut Srbija, na 2:47 do kraja!

Filipović je odbranio još jedan, deseti udarac Grka, a selektor Uroš Stevanović pozvao je hitno tajm-aut, da nacrta akciju za gol i vođstvo u finišu!

16:38

Radoslav Filipović!

Deveta odbrana srpskog golmana, na tri i po minuta do kraja. I dalje je 10:10!

16:36

Još pet minuta, nerešeno je!

MN Press

16:35

Nemanja Vico - 10:10!

Srbija izjednačuje na 5:45 minuta do kraja utakmice! Iskoristili smo igrača više i još jednom potpuno otvorili završnicu.

16:33

Grci opet vode, 10:9

Na šest i po minuta do kraja, ponovo su iskoristili igrača više. Strelac je Nikolaos Gilas.

16:31

Opet Rašović, Srbija izjednačuje na 9:9!

Igrač više za "delfine" i najava potpune drame u završnici meča.

MN Press

16:27

Grčka povela na 30 sekundi do 4/4

Tečna akcija Grka i udarac Dimitrosa Skupmapkisa za još jednu prednost u završnici 3/4

16:23

Viktor Rašović, 8:8!

Nije dugo trajalo vođstvo Grka, u poslednjem minutu 3/4 Srbi opet izjednačuju. Biće ovde drame do kraja!

MN Press

16:21

Dušan Mandić hoće u polufinale, 7:7

Još jedan topovski udarac Dušana Mandića, za izjednačenje! Njegov 24. gol na Olimpijskim igrama iz 36. šuta. Eto kakav je to igrač!

16:19

Šteta, poništen je Dedovićev gol

Poništen je Dedovićev gol udarcem iz prostora od dva metra. Doneo je izjednačenje, a onda je na drugoj strani bio isključen.

16:18

Šteta, Filipović ovo nije mogao da odbrani

Dimitros Skumpakis doneo je Grčkoj vođstvo 7:6 na četiri minuta do kraja treće četvrtine.

16:13

Filipović brani penal, kako je ovo važno!

Radoslav Filipović brani peterac Angelosu Vlahopulosu. Spektakularno brani srpski golman u ove dve i po četvrtine od početka meča.

16:11

Grci odmah izjednačuju u 3/4

Konstantinos Genidunijas odmah je iz penala postavio 6:6. Počinje velika, završna borba za polufinale Olimpijskih igara.

16:06

Na poluvremenu, Srbija - Grčka 6:5!

16:05

Filipović brani, Srbija vodi!

Radoslav Filipović i treća odbrana - druga iz blizine! Idemo u napad u poslednjem minutu druge četvrtine.

16:01

Dušan Mandić, kao iz topa! 6:5 za Srbiju

Srpski gromovnik preko dvojice, u ugao, za novo vođstvo reprezentacije na tri i po minuta do poluvremena

15:59

Grci imaju spremne odgovore

Na pet minuta do poluvremena, rezultat je 5:5! Aleksandros Papanatasiju je pogodio, prvi put na utakmici.

Highlight

15:57

Strahinjaaaaaa!

Srbija ponovo vodi, Strahinja Rašović postiže drugi gol! Sada je 5:4 za naše "delfine"

15:56

Šteta, šteta

Odmah su Grci izjednačili, golom posle tečne akcije u kojoj je srpska defanziva bila usmerena na šutere. Strelac je bio Konstantinos Kakaris. Još šest minuta do poluvremena

15:55

I evo ga vođstvo, Dušan Mandić za 4:3!

Pixsell/Sanjin Strukic / Pixel Media / Profimedia

15:54

Ovo je već prava odbrana!

Spustili su rampu srpski vaterpolisti Grcima u poslednjim minutima. Vreme je da povedemo!

15:48

Srbija izjednačuje, 3:3!

Strahinja Rašović nas vraća u rezultatski egal! Kraj je prve četvrtine.

RTS/screenshot

15:46

Grčka opet stiče vođstvo, 3:2

Penal za Grčku i sigurna egzekucija kapitena Janisa Funtulisa. Još tri minuta do kraja četvrtine

15:44

Ne da Viktor Rašović! Srbija - Grčka 2:2

Jako, jako bitan gol da zadrži Srbe u potpuno otovrenom meču na četiri minuta do kraja prve četvrtine.

MN Press

15:43

Grci opet imaju vođstvo, 2:1

Angelos Vlahopulos gađa sa distance i donosi prednost svom timu. Njegov deveti gol na ovom turniru.

15:42

4' Šteta...

Miloš Ćuk pogađa spoljni deo mreže, još ništa od prvog vođstva naše reprezentacije.

MN Press

15:41

Srbi čvrsti od starta

Srpski golman Radoslav Filipović odbranio je dva udarca, a onda je naša odbrana uradila ostatak posla! Odbranili smo se u situaciji sa igračem manje. Mora čvrsto od starta.

15:39

Gol! Ovo je važno - 1:1!

Nikola Dedović je uplivao gde je bilo potrebno, dobio loptu od Strahinje Rašovića i iznudio penal. Dušan Mandić je zakucao loptu u mrežu. To je njegov 21. gol i izjednačio se sa Japancem Inabom.

15:37

1' Grčka vodi 1:0

U prvoj akciji Nikolaos Papanikolau pogađa sa dva metra i donosi svom timu prednost na startu četvrtfinala

15:32

Počinje!

14:55

Poruka selektora Uroša Stevanovića

"Sve što je bilo u Parizu se zaboravlja. Pravi turnir tek sada počinje i moramo da odigramo bolje nego protiv Mađarske", rekao je šef struke "delfina".

Damir Krajac / imago sportfotodienst / Profimedia

14:54

Učinak Srbije u grupi - 2 pobede, tri poraza

Izabranici Uroša Stevanovića prošli su u četvrtfinale pobedama protiv Japana i Francuske, a nakon poraza od sva tri tima koji su prošli (Španije, Australije i Mađarske), "delfini" su se plasirali kao četvrti tim na tabeli. To im je donelo duel protiv Grčke, koja je sa skorom od četiri pobede i jednim porazom zauzela prvo mesto na tabeli.

EPA-EFE/Tibor Illyes

14:50

Najvažnija utakmica generacije!

Od Tokija 2021. i odlaska niza tadašnjih asova, reprezentacija Srbije samo jednom je ušla u polufinale velikog turnira - na Svetskom prvenstvu u Fukuoki i tada je stala, upravo u duelu protiv Grčke. Rutinski su nam današnji rivali tada naneli poraz i ni pre, ni posle toga vaterpolisti Srbije nisu uspeli da uđu među četiri na velikom turniru. Zato je ovo zaista šansa generacije kojoj je kapiten Nikola Jakšić, najbolji strelac Dušan Mandić, čiji su stubovi Sava Ranđelović, Miloš Ćuk, Strahinja Rašović... "Delfini", srećno!

14:48

Dobro došli u tekstualni prenos

Reprezentacija Srbije od 15.35 igra meč protiv Grčke, za plasman u polufinale Olimpijskih igara u Parizu