Crvena zvezda pregažena, šok u borbi za pehar: Poslužena osveta, pehar ide zelenima!

Dodeljen je prvi trofej u sezoni! Superkup Srbije osvojile su rukometašice Železničara iz Inđije.

MN Press

Rukometašice Železničara iz Inđije osvojile su Superkup Srbije! Savladale su izabranice Vlade Šimičića osvajača duple krune iz prošle sezone Crvenu zvezdu 31:24 (18:11).

Na samom startu je Želja krenuo golovima Bakše za 2:0 i nikako nije uspevala Zvezda da se vrati. Glušica je promašila sedmerac, a gol sa poda Une Obrenović doneo je 4:1. Loše se Zvezda vraćala u odbranu, Jovana Vasiljković je odlično branila, ali je posle nekoliko grešaka u napadu Železničara crveno-bele su preokrenule na 7:6 u 15. minutu.

Vlada Šimičić je probao tajmautom da razdrma svoj tim i uspeo je jer je serijom golova Tanje Vujnović vicešampion Srbije ponovo poveo - 10:7. Nakon isključenja za Zvezdu otišla je prednost na 14:8. Na kraju je na poluvremenu bilo 18:11.

U drugom poluvremenu nije bilo šanse da se tim Saše Boškovića vrati u igru. Obrenović, Vujinović i Tabak su dobacile svoj tim do 30 golova i donele prvi trofej u Inđiji.

This browser does not support the video element.