Dva britanska policajca zapretili su zatvorom petogodišnjem dečaku Rajanu Bedlandu i njegovim drugovima zato što su igrali školice u jednoj ulici u letovalištu Burnham, na jugozapadu Engleske.

Dečak je ispričao majci da su mu policajci pretili da će mu staviti lisice i poslati ga u zatvor, ako i dalje bude kredom crtao školice po pločniku nedaleko od svoje kuće, piše britanski list "Dejli mejl".

Dečakova majka je izjavila da se nada da policija ima preča posla nego da se bavi bezazlenim dečjim igrama.

"U gradu imamo veliki problem sa omladinom koja se napija", kazala je nezadovoljna majka, navodeći da je to problem koji zahteva veću pažnju policije nego igranje školice.

Policajci su upozorili da se šaranje kredom po asfaltu može smatrati pisanjem grafita, odnosno narušavavanjem gradskih površina.

Problem je, u medjuvremenu, rešila kiša koja je oprala školicu i vratila pločnik u prvobitno stanje.

(Tanjug)