"Ali, to nije razlog da slušamo priče da će neko izgubiti posao ili biti kažnjen sa milion dinara ako ne upotrebi termin 'borkinja', a kaže ''borac''. To nije tačno i namerno se konstruiše kako Zakon ne bi bio usvojen", rekla je Mihajlović.
Konstruisanje takvih priča, o kažnjavanju za "muško nazivanje" žena, u javnosti predstavlja još jedan pokušaj otpora njegovom usvajanju, rekla je potpredsednica Vlade Srbije i predsednica Koordinacionog tela za rodnu ravnopravnost Zorana Mihajlović.
Ona je objasnila da je suština odredbe o rodno osetljivom jeziku, zbog koje je najavljeno menjanje nastavnog plana i udžbenika što je izazvalo polemike u javnosti, da se u školama skrene pažnja na rodnu ravnopravnost, odnose između dečaka i devojčica i prevenciju nasilja u društvu.
"Ovaj zakon je najmanje priča o rodno senzibilnom jeziku, a u fokusu je priča o prevenciji nasilja, boljem položaju žena i njihovoj većoj vidljivosti u društvu", istakla je Mihajlović.
Potpredsednica vlade smatra da je dobra prilika da se kroz Nacrt zakona o rodnoj ravnopravnosti započne i debata o srpskom jeziku koje, kako je rekla, nije bilo više od dve decenije.
Ona je izrazila nadu da će se pomenuti Zakon koji je, kako je naglasila, strateški važan za Srbiju, uskoro naći na sednici vlade.
Poraz Zvezde i čarke na kraju: Crveno-beli sjajno krenuli pa se skroz ugasili
Posle ovog poraza Zvezda je potonula: Efes izbacio crveno-bele iz plej-of slike, pogledajte tabelu Evrolige!
"Krenuli smo dobro, a onda se desio kolaps!": Sferopulos video dva različita tima, zato je Zvezda izgubila
Partizan pronašao novog trenera: Vraća se u Humsku čovek čiju "bombu" pamti Zvezda?
"Sav javni prevoz u Beogradu će biti besplatan": Šapić najavio veliku promenu od 1. januara