Prema njegovim rečima, JSO je bila "glava, sila i moć koju je imao Spasojević".
Odgovarajući na pitanja drugooptuženog Zvezdana Jovanovića da li je Spasojević izdao bilo koje naređenje nekom pripadniku JSO, Milenković je odgovorio da su se Spasojević i Ulemek dogovarali oko svega.
Ulemek koji je tada već bio bivši komadant JSO jer je pre toga penzionisan, prema tvrdnjama svedoka saradnika je i dalje bio suštinski komandant JSO, kojom je formalno komandovao optuženi Duško Maričić.
Odgovarajući na pitanje da li je poznavao Čedomira Jovanovića odgovorio je potvrdno da ga zna od 2000, i da su se javljali jedan drugom, kada se vide.
Prethodno je na suđenju svedočio nekadašnji pripadnik JSO Saša Pejaković koji je ispričao da je 2001. godine tadašnji šef poslaničke grupe DOS-a Čedomir Jovanović, koga je službeno obezbeđivao, išao u Šilerovu ulicu i pre i posle pobune JSO u novembru te godine.
Svedočeći na suđenju optuženima za pobunu JSO, Pejaković je posvedočio da je Jovanović posećivao šefa "zemunskog klana" Dušana Spasojevića dok je bio u pritvoru Okružnog zatvora u Beogradu zbog otmice Miškovića.
Pejaković je rekao da se slabo seća događaja u vezi sa "protestom JSO" zbog proteka vremena, kao i da je on u to vreme radio u Odeljenju JSO za obezbeđenje ličnosti, pa je tako po nalogu Državne bezbednosti čuvao Jovanovića, a kasnije je na molbu Jovanovića postavljen za obezbeđenje Spasojeviću.
Osmorica pripadnika rasformirane Jedinice za specijalne operacije (JSO) optuženi su za oružanu oružanu pobunu 2001. godine.
Optuženi za pobunu su bivši komadanti JSO Milorad Ulemek, Zvezdan Jovanović i Dušan Maričić, koji u požarevačkom zatvoru izdržavaju maksimalne kazne zatvora zbog najtežih krivičnih dela, među kojima je i ubistvo premijera Zorana Djinđića.
Optuženi su i Veselin Lečić, Dragoslav Krsmanović, Dragiša Radić, Vladimir Pocić i Mića Petraković koji se brane sa slobode.
Optuženima se stavlja se na teret izvršenje krivičnog dela oružana pobuna iz tada važećeg Krivičnog zakona SRJ.
U optužnici se navodi da je od 9. do 17. novembra 2001. godine JSO otkazala poslušnost komandi, povukla svoje pripadnike u centar u Kuli, prekinula komunikacije s komandom i u više navrata odbila zahteve načelnika resora, ministra unutrašnjih poslova i premijera Zorana Djinđića, da prekine sa pobunom.
Istovremeno, operativni deo Jedinice borbenim vozilima i naoružanim ljudstvom u dva navrata je blokirao autoput. Prvi put je to učinjeno 10. novembra na autoputu Novi Sad-Subotica u blizini Vrbasa, a drugi put 12. novembra blokadom autoputa kroz Beograd kod Sava centra.
Na taj način je, kako se navodi u optužnici, vrlo jasno iskazana spremnost Jedinice za primenu nasilja ukoliko se ne prihvate njeni ultimativni zahtevi za smenu tadašnjeg ministra policije Dušana Mihajlovića, načelnika resora DB-a Gorana Petrovića i njegovog zamenika Zorana Mijatovića.
Takvim postupanjem Jedinice, bili su neposredno ugroženi bezbednost i ustavni poredak zemlje, navodi se u optužnici. Protest JSO je prekinut nakon što su Petrović i Mijatović podneli ostavke, dok Mihajlović to nije učinio.
Zvezdina proslava jesenje titule sa stilom: Nova goleada na Marakani!
Završen protest studenata u Beogradu: Saobraćaj bio blokiran u centralnim gradskim ulicama
Ameri hoće Stojakovića da bi nas pobedili: Srbija i Grčka u strahu, SAD hoće da otme Andreja!
Određene sudije za večiti derbi: Srbin i Hrvati sude Crvena zvezda - Partizan!
Tri noćenja na Zlatiboru 460.000 dinara! Turisti šokirani cenama za Novu godinu, od cifre će vam se zavrteti