Moj Telekom: Prijavi se Registruj se

LE: Partizan na Tromso, Zvezda na Bordo

U plej-ofu za Ligu Evrope Partizan će se sastati sa Norvežanima, a Crvena zvezda sa Francuzima, odlučeno je žrebom u sedištu UEFA u Nionu.

116
A- A A+

LE: Partizan na Tromso, Zvezda na Bordo

Partizan i Crvena zvezda saznali su imena poslednjih prepreka pred ulazak u grupnu fazu Lige Evrope. Crno-beli su dobro prošli s obzirom na ostale potencijalne rivale, što se ne može reći za crveno-bele.

Srpski prvak će se sastati sa norveškim Tromsom, a vicešampion sa francuskim Bordoom.

Prvi mečevi igraće se 23. avgusta, kada će Partizan gostovati, a Zvezda biti domaćin. Revanši su na programu nedelju dana kasnije.

UEFA je pre žreba napravila podgrupe i skratila spisak mogućih protivnika Partizana i Crvene zvezde.

Crno-beli su, osim Tromsa, mogli da se sretnu i sa rumunskim Vasluijem, grčkim Atromitosom, ruskim Anžijem i Nefčijem iz Azerbejdžana.

Crveno-beli su izbegli Sporting iz Lisabona, Hapoel Tel Aviv, Levante i Sparta iz Praga, ali ne i Bordo.

Partizan je do baraža za Ligu Evrope stigao posle eliminacije u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona od AEL-a, dok je Zvezda do plej-ofa došla pošto je bila bolja od Omonije (oba meča 0:0, penalima 6:5).

PAROVI PLEJ-OFA ZA LIGU EVROPE:

Anži (Rusija) - AZ Alkmar (Holandija)
Harts (Škotska) - Liverpul (Engleska)
Šerif (Moldavija) - Olimpik Marsej (Francuska)
Horsens (Danska) - Sporting Lisabon (Portugal)
Lokeren (Belgija) - Plzen (Češka)
Štutgart (Nemačka) - Dinamo Moskva (Rusija)
APOEL (Kipar) - Nefči (Azerbejdžan)
Atletik Bilbao (Španija) - Helsinki (Finska)
Trabzon (Tusrka) - Videoton (Mađarska)
Hapoel Tel Aviv (Izrael) - Dudelanž (Luksemburg)
Lacio (Italija) - Mura (Slovenija)
Steaua (Rumunija) - Ekranas (Litvanija)
Liberec (Češka) - Dnjepar (Ukrajina)
PAOK (Grčka) - Rapid Beč (Austrija)
Lucern (Švajcarska) - Genk (Belgija)
Zeta (Crna Gora) - PSV (Holandija)
Atromitos (Grčka) - Njukasl (Engleska)
Maritimo (Portugalija) - Dila Gori (Gruzija)/Anortozis (Kipar)
Mitjiland (Danska) - Jang bojs (Švajcarska)
Fejnord (Holandija) - Sparta Prag (Češka)
AIK (Švedska) - CSKA Moskva (Rusija)
Tromso (Norveška) - Partizan (Srbija)
Molde (Norveška) - Herenven (Holandija)
Slask (Poljska) - Hanover (Nemačka)
Madervel (Škotska) - Levante (Španija)
Legija (Poljska) - Rozenborg (Norveška)
Vaslui (Rumunija) - Inter (Italija)
Debrecin (Mađarska) - Briž (Belgija)
Dinamo Bukurešt (Rumunija) - Metalist (Ukrajina)
Crvena zvezda (Srbija) - Bordo (Francuska)
Bursa (Turska) - Tvente (Holandija)

(MONDO, foto AP)
Sve vesti