Moj Telekom: Prijavi se Registruj se

Lola isključen, Mačva pobedila Partizan

Šabačka Mačva pobedila je kombinovani tim Partizana rezultatom 2:1, u utakmici koju je ranije od ostalih završio Milan Smiljanić.

38
A- A A+

Pauzu zbog iskušenja na kojima se nalazi reprezentacija Srbije, trener fudbalera Partizana Vladimir Vermezović iskoristio je da zakaže prijateljsku sa šabačkom Mačvom.

Na kraju, pred 5.000 gledalaca, član Prve srpske lige "Zapad", pobedio je petostrukog prvaka Srbije rezultatom 2:1 (1:0). Strelci su bili Mladen Dragićević u 12, Pavlović u 49. za Mačvu, dok je Mohamed Zabija u 80. minutu postavio konačan rezultat.

Utakmicu je obeležilo i isključenje Milan Smiljanića u 84. minutu.

Kombinovani sastav Partizana s klupe vodio je Aleksandar Rogić. Od početka do kraja, njegov tim igrao je nonšalantno i to su motivisani domaćini znali da iskoriste.

Dragićević je u 12. minutu, iskosa sa leve strane, uputio udarac u trenutku kada se očekivao centaršut, što je prevarilo golmana Partizana Nikolu Petrovića. Rezultat je bio 2:0 početkom drugog poluvremena, kada je na golu već stajao Radiša Ilić. On nije uspeo da zaustavi precizan šut Igora Pavlovića, koji je od stative završio u mreži.

Do kraja, Partizan je uspeo da umanji bruku lob udarcem Zabije deset minuta pre kraja, ali je sve postalo još gore kada je Smiljanić morao ranije od ostalih u svlačionicu zbog nesportskog starta.

MAČVA: Stepandić, Pejović, Miletić, I. Radovanović, Ristivojević, Đukanović, Dragićević, Ilić, Caković, Lekić, Panjković. Igrali su još: Radukić, A. Radovanović, Milinković, Stanković, Živković, Pavlović, Milisavljević, Gemović, Todorović, Panić, Gavrić.

PARTIZAN: Ni. Petrović, Pauljević, Stanković, Ostojić, Sretenović, Smiljanić, Babić, Knežević, S. Ilić, Šćepović, Zabija. Igrali su još: R. Ilić, Ne. Petrović, Zonjić, Lovre, Brašanac, Mitrović.

(MONDO, foto: MN Press)