Upitan o slučaju Miše Banane, Veljović je rekao da i tom delu policija postupa po nalogu tužilaštva.
"Mi taj slučaj radimo u saradnji sa Tužilaštvom za organizovani kriminal i nakon što je stupila na snagu tužilačka istraga policija će postupati po nalogu tužilaštva", rekao je Veljović.
Veljović je izjavio i da je Direkcija policije izuzetno stabilan sistem i da on nema "ništa protiv" toga da se u okviru te direkcije raspišu konkursi za izbor načelnika policijskih uprava.
"Kadrovske promene su normalne i one će i dalje postojati u sedištu (u Beogradu) i policijskim upravama u Srbiji" rekao je Veljović na prvoj konferenciji šefova policija regiona i EU.
Te promene su u interesu reforme policije i u interesu same policije, ocenio je on i istakao da nijedna kadrovska promena neće pogoršati odnose u direkciji nego će, naprotiv, učiniti policiju još stabilnijom.
On je istakao da je policija Srbije "jedinstvena" i da će "takva i ostati".
"Ono što možda neko želi da kaže, da policija nije jedinstvena - vara se. Posao koji radi policija nije nimalo lak, nije jednostavan i uvek će biti na udaru i trpeti kritike, ali naša obaveza je da izdržimo", dodao je Veljović.
On je kazao da je odavno zagovarao depolitizaciju policije jer misli da je za nju to najbolje i dodao da je siguran da ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić nema drugačije mišljenje, kao i da u tome očekuje podršku ministra.
"Mislim da trenutno takva mogućnost u Zakonu o policiji ne postoji, ali lično nemam ništa protiv toga da se u okviru direkcije policije raspišu konkursi za izbor načelnika policijskih uprava i u sedištu direkcije", rekao je Veljović.
Kada se budu raspisivali takvi konkursi, međutim, dodao je on, moraju se utvrditi kriterijumu za njihovo raspisivanje, odnosno "ko može i koje uslove treba da ispunjava" da bi bio načelnik policijske uprave.Načelnici policije ubuduće preko konkursa?
Po Zakonu o policiji, načelnike policijskih uprava, kojih u Srbiji ima 28, imenuje ministar unutrašnjih poslova na predlog direktora policije.
U ranijem periodu za pojedine načelnike policijskih uprava postavljani su ljudi van policijskog sistema - advokati, pravnici ili iz nekih drugih profesija, zahvaljujući političkom dogovoru, a čemu su se i Dačić i Veljović protivili.
Policijske uprave Niš i Novi Sad u dužem vremenskom periodu nisu imale načelnike što je u medijima tumačeno nedostatkom političkog dogovora vladajućih stranaka.
U Srbiji ima 28 područnih policijskih uprava i to u Beogradu, Kragujevcu, Jagodini, Nišu, Pirotu, Prokuplju, Leskovcu, Vranju, Zaječaru, Boru, Smederevu, Požarevcu, Valjevu, Šapcu, Kraljevu, Kruševcu, Čačku, Novom Pazaru, Užicu, Prijepolju, Novom Sadu, Somboru, Subotici, Zrenjaninu, Kikindi, Pančevu, Sremskoj Mitrovici i Koordinacionoj upravi za Kosovo i Metohiju.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Temperatura pada na -15 stepeni! Čubrilo otkrio detaljnu prognozu za zimu, evo kada će u Srbiji biti najhladnije
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Putin je zbog ovog oružja naredio napad hipersoničnom raketom: Ubijen važan ruski general i 500 Severnokorejaca
Beograđanka za dva meseca dobila 3 kazne: Otkrivamo na kojim se sve lokacijama na auto-putevima meri brzina