Botoks, hijaluron i razne druge intervencije ulepšavanja lica nisu nepoznanica, a na ove zahvate sve češće se odlučuju i devojke mlađeg životnog doba. Međutim, sve popularnije postaje i "ulepšavanje" intimnih delova tela.
O samoj proceduri i koliko je sve to rasprostranjeno u Srbiji, za MONDO je otkrio dr Radomir Aničić, specijalista ginekologije i akušerstva u GAK "Narodni front".
"Ovaj vid intervencije izvodi se već godinama u našoj zemlji. Što se tiče same procedure, u poslednje vreme postoje laseri koji mogu da koriste ženama. Oni se stave vaginalno i peckaju kožu, sve u cilju podmlađivanja kože, podstičući na taj način stvaranje kolagena.
Pojedine žene se na ovaj zahvat odlučuju tokom menopauze, kada vagina postaje fleksibilnija zbog manjka lučenja estrogena, što ponekad ima za posledicu nevoljno uriniranje, prilikom radnji kao što su kašalj ili kijanje", rekao je naš sagovornik.
Dr Aničić je istakao da su intervencije popularne i kod mlađih devojaka, ali da se one odlučuju za druge zahvate.
"Što se tiče devojaka mlađe životne dobi, one najčešće dolaze sa željom da smanje labije (stidne usne). Ova intervencija više je estetske prirode i radi se u lokalnoj anesteziji. U ovom slučaju labije se smanjuju do neke određene veličine. Za razliku od naše zemlje, u Americi su trend zahvati koji imaju veze sa orgazmom, pa tako plastični hirurzi povećavaju tačku G ubrizgavajući u taj deo određenu količinu kolagena, što pospešuje užitak prilikom polnih odnosa", otkrio je naš sagovornik, ističući da neretko u našu zemlju dolaze i strankinje .
"Kao i u svetu, i u Srbiji je zastupljen estetski turizam. Najviše dolaze pacijentkinje koje žele da reše neke estetske nedostatke. Međutim, zbog pandemije sve to pomalo stagnira. Mnoge devojke dolaze u našu zemlju jer je cena intervencija mnogo jeftinija. Za razliku od inostranstva, gde je za zatezanje vagine bilo potrebno izdvojiti od 500 do 1.000 evra, u Beogradu je pre nekoliko godina to koštalo 200 evra. Ali sve to zavisi od ordinacije do ordinacije. U poslednje vreme došlo je do rasta cena i u našoj zemlji", otkriva dr Aničić.
Ginekolog je rekao da se intervencija razlikuje od pacijentkinje do pacijentkinje.
"Kada se tretmani rade laserski, oni se rade s pauzama u određenim vremenskim razmacima. Kad kažemo laserski, znači da nema krvarenja, rezova, šavova.. ali ni postoperativnog oporavka koji podrazumeva izbegavanje seksualnih odnosa, bol... Takođe, nisu potrebni nikakvi lekovi i nema nikakavog rizika po pacijentkinje. Koliko je tretmana potrebno, individualno je i zavisi od pacijentkinje, ali svaka mora doći nekoliko puta.
Pre intervencije bilo koje vrste, svakako je primarno i najbitnije da ženu pregleda ginekolog, i tek nakon toga, a na osnovu njegovog mišljenja, radi se određeni tretman", zaključio je naš sagovornik.
Zvezdina proslava jesenje titule sa stilom: Nova goleada na Marakani!
Završen protest studenata u Beogradu: Saobraćaj bio blokiran u centralnim gradskim ulicama
Ameri hoće Stojakovića da bi nas pobedili: Srbija i Grčka u strahu, SAD hoće da otme Andreja!
Određene sudije za večiti derbi: Srbin i Hrvati sude Crvena zvezda - Partizan!
Tri noćenja na Zlatiboru 460.000 dinara! Turisti šokirani cenama za Novu godinu, od cifre će vam se zavrteti