Mnogi srpski turisti se u raznoraznim grupama na društvenim mrežama raspituju šta smeju da ponesu na more ako idu u sopstvenoj režiji iliti, kako oni to popularno zovu, paradajz turisti.

U Fejbuk grupi "Mi svi iz Paraćina" pokrenula se polemika upravo oko toga, a ono bez čega ne idu je pašteta.

"Planiram ovog leta da idem na more, pa me zanima koja je pašteta najbolja", napisao je jedan član grupe, a ispod objave su se nizali komentari:

"Domaće napravi sam, a i paradajz kada rodi u bašti na otvoreno", navodi se u prvom komentaru, dok drugi korisnik dodaje:

"Ja prošlog leta nosio štap za pecanje, sa doka hvatao ribe, pravio paštetu u apartmanu".

Dok neki osuđuju popularne paradajz turiste, drugi smatraju da nema ništa loše u tome. "Ne shvatam šta je loše, vi to ne jedete kao", napisao je jedan korisnik.

Inače, prilikom polaska na more, državljani Srbije, vole da ponesu sa sobom određene količine hrane, pića, pa i cigareta, o čemu svedoče njihove ispovesti unutar grčkih grupa na društvenim mrežama. Međutim, većina njih ne zna, da sa takvim postupkom, prave carinski prekršaj, te uz to što mogu da ostanu bez namirnica,a mogu da plate i kaznu.

Meso, bilo sušeno ili sirovo, mlečni proizvodi, kuvana jela, cigarete, obično se nalaze unutar torbi i kofera naših putnika koji organizovano autobusima ili kolima kreću put Grčke. I dok ovaj sadržaj može uglavnom lagano da se prenese preko velikih graničnih prelaza, kao što su Preševo ,Tabanovci i Bogorodica Evzoni, na alternativnim gde ima manje saobraćaja, veće su šanse da se nađete u problemu i bez namirnica, jer carinici imaju više vremena da kontrolišu stvari, ako im se nešto učini sumnjivim.

BONSU VIDEO:

Kurir TV ALEKSANDAR SENIČIĆ O LETOVANJU SRBA I NAJATRAKTIVNIJIM DESTINACIJAMA ZA LETOVANJE

(Kurir Biznis/Mondo/A.V.)