• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

NELT Grupa i UNICEF formiraju strateško partnerstvo da opreme decu veštinama za 21. vek

Izvor Promo

Izgradnja snažnije budućnosti u Srbiji, Severnoj Makedoniji, Bosni i Hercegovini i Angoli

 NELT Grupa i UNICEF formiraju strateško partnerstvo da opreme decu veštinama za 21. vek Izvor: Promo

NELT Grupa i UNICEF ponosno predstavljaju strateško partnerstvo usmereno ka osnaživanju dece i mladih u sticanju kompetencija za 21. vek. Ova inicijativa predstavlja do sada najopsežniju saradnju između UNICEF-a i neke kompanije iz Srbije i okviru nje NELT Grupa će izdvojiti 1,3 miliona američkih dolara u periodu od tri godine. Trogodišnje partnerstvo između NELT Grupe i UNICEF-a će se fokusirati na jačanje obrazovnih sistema u Srbiji, Severnoj Makedoniji, Bosni i Hercegovini, i Angole u 2026. godini – nekim od tržišta na kojima posluje NELT Grupa. Kroz unapređenje tih sistema, partnerstvo ima za cilj da osigura pravičan pristup kvalitetnom obrazovanju i razvoju veština za svako dete.

U današnjem svetu koji se brzo menja, uspeh dece i mladih zavisi od njihove sposobnosti da steknu savremene veštine i znanja. Kako tehnologije pokreću globalni napredak i oblikuju budućnost rada, digitalna pismenost je postala neophodna za snalaženje i napredak u digitalnom dobu.

U Srbiji će od partnerstva imati koristi 15.000 dece iz 30 škola, koja će biti osnažena unapređenim digitalnim veštinama ključnim za njihov budući uspeh. U Severnoj Makedoniji, 500 učenika će dobiti dragoceno iskustvo da unaprede svoju zapošljivost, dok će preko 8.100 učenika steći „zelene“ veštine ključne za održivi razvoj. U Bosni i Hercegovini, preko 5.000 učenika će razviti ključne veštine za 21. vek koje će ih pripremiti za izazove i prilike u budućnosti.

„Deca širom sveta imaju ogromni potencijal da pokrenu pozitivne promene. Ključno je dati im neophodne veštine i podršku da postanu budući inovatori i nosioci promena. Naša iskustva i podaci pokazuju da je ulaganje u decu danas najsigurniji način da osiguramo bolje sutra, za sve. Kada ulažete u UNICEF-ove programe i sisteme koji pomažu deci, od toga imaju koristi cele zajednice i ekonomije. Izuzetno smo zahvalni NELT Grupi na viziji, poverenju i želji da ostvare velike stvari. Oni predvode svojim primerom, pokazuju kako korporacije mogu oblikovati budućnost i učiniti svet boljim mestom“, rekla je Deyana Kostadinova, direktorka UNICEF-a u Srbiji.

Saradnja između NELT Grupe i UNICEF-a bavi se gorućim globalnim pitanjem nezaposlenosti mladih i hitnom potrebom da obrazovni sistemi delotvorno integrišu tehnologije. Korišćenjem stručnog znanja obe organizacije, ovo partnerstvo teži stvaranju svetlije budućnosti za naredne generacije.

„NELT Grupa je posvećena stvaranju smislene promene u našim zajednicama“, izjavio je Miloš Jelić, CEO NELT Grupe. „Kroz našu saradnju sa UNICEF-om, strateški ulažemo u osnazivanje dece i mladih osnovnim veštinama za 21. vek. One su im potrebne za razumevanje naseg vremena, ali i za zadovoljavanje rastućih zahteva tržišta rada.. Ovo partnerstvo treba da ih pripremi za izazove koji ih sutra čekaju, i da osigura njihovu spremnost da na pravi nacin iskoriste prilike koje im se pružaju i daju doprinos kao lideri sutrašnjice.“

Poslovni sektor igra važnu ulogu u izgradnji otpornih zajednica. Ulaganjem u obrazovanje i razvoj veština dece i mladih, kompanije ne samo da doprinose društvenoj dobrobiti, već osiguravaju i sopstveni dugoročni uspeh u sve konkurentnijoj i dinamičnijoj globalnoj ekonomiji.

NELT Grupa i UNICEF su posvećeni ulaganju u budućnost, stvaranju snažnijih i otpornijih društava kroz osnaživanje dece i mladih znanjem i veštinama koji su im potrebni da napreduju u 21. veku i nakon njega. Zajedno gradimo svetliju budućnost za naredne generacije.

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image