• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Stečajni upravnik - rekorder

Od svih stečajnih upravnika koji obavljaju te poslove u Srbiji Petar Vulović je rekorder, jer je do sada vodio čak 65 postupaka, a među njima ima zaključenih, obustavljenih i aktivnih.

Kako je Tanjugu rečeno u Agenciji za licenciranje stečajnih upravnika Vulovića su za upravnika u svim tim stečajnim postupcima imenovali privredni sudovi u Čačku i Kraljevu.

Vulović je, prema podacima sa sajta Agencije, licencu dobio pre godinu dana, a nije jedini stečajni upravnik koji je imao "pune ruke" posla, budući da je njih 73 vodilo više od 15 stečajnih postupaka.

Izbor stečajnih upravnika obavlja se metodom slučajnog odabira, računskim putem korišćenja posebno dizajniranog algoritma koji je deo aplikacije za automatsko upravljanje predmetima privrednih sudova.

Vršilac funkcije predsednika Privrednog suda u Beogradu Zlatan Dimitrić je ranije Tanjugu rekao da izuzetno izbor može da se vrši odabirom sa liste aktivnih stečajnih upravnika za teritoriju Srbije - ukoliko delatnost stečajnog dužnika, složenost slučaja, ili potreba za specifičnim iskustvom stečajnog upravnika to zahteva.

Broj postupaka nije garancija za visoku nagradu stečajnom upravniku jer taj iznos, kako zakon kaže, na osnovu stečajne mase preduzeća određuju sudije.

Kako objašnjava direktor Agencije za licenciranje stečajnih upravnika Siniša Kukić, što je stečajna masa preduzeća veća, stečajni upravnik ima pravo na bolju nagradu.

Kukić je za Tanjug precizirao da na iznos utiče i to koliko je stečajni upravnik bio uspešan, kao i složenost i dužina trajanja postupka i stepen namirenja poverilaca.

Najveća nagrada isplaćena do sada za rad jednog stečajnog upravnika iznosila je 43 miliona dinara.

Na pitanje da li su zadovoljni dosadašnjim radom stečajnih upravnika, u Agenciji odgovaraju da se o njihovom radu ne može uopšteno govoriti.

U Agenciji su naveli da eventualne nepravilnosti u radu stečajnih upravnika mogu, uz dostavljanje raspoloživih dokaza, biti prijavljene Agenciji koja će ispitati njihov rad i u slučaju utvrđivanja nepravilnosti, preduzeti odgovarajuće mere.

U proteklih godinu i po dana vođeno je više od 100 disciplinskih postupaka zbog nepravilnosti u radu stečajnih upravnika i u najvećem broju slučajeva su izrečene odgovarajuće mere (opomene i kazne) i pojačan nadzor.

Bez licence je u istom periodu ostalo devet stečajnih upravnika.

(Tanjug/Ilustracija: Guliver/Getty Images)

Tagovi

Komentari 2

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Merkatsimi

Kakav slucajni odabir, kakve licence? Jel vec zaboravljena stecajna mafija? Od Milosevica na ovamo, svaka vlast je imala svoje cerupace i terminatore. Volela bih da neko napise tekst o naj uspesnijem stecajnom upravniku (ako TO postoji). Njegovo ime i imena firmi koje je spasao propasti. To bi bila vest. A o tome da je neko za godinu dana koliko ima licencu vodio skoro 100 postupaka ne treba. Covek pise recke ko da igra tablic, i usput se bogati. Kvantitet ne znaci i kvalitet. Citacemo i o njemu u hronici.

Radnici navipa

U navipu stecajni upravnik kaze da on moze sve! Dodjite da nam pomognete!

special image