Kako je Tanjugu rekao načelnik Jovica Vesić, u tom gradu registrovano je 241 taksi vozilo, a procenjuje se da ih ima još osamdesetak koji rade nelegalno.

"Vrlo je kompleksna situacija sa taksistima. I pored saradnje sa saobraćajnom i komunalnom inspekcijom, ovaj problem nije rešen, jer postoji situacija da se taksisti prijavljuju na određeno vreme, a potom se odjavljuju iz registra, i ulaze u sivu zonu", objasnila je Vesić.

On je navela da cilj komunalne policije nije da sprečava rad taksista, već da omogući jednake i fer uslove za sva udruženja, podsetivši da su oni koji redovno plaćaju obaveze, a koje proističu iz njihove delatnosti, upozoravali na ovaj problem kroz različite peticije i molbe da se poštuje zakon.

Vesić je napomenula da je komunalna policija u prethodnom periodu proveravala da li udruženja i vozači poseduju taksi dozvole i legitimacije, dok se u saradnji sa inspekcijom rada vršila kontrola da li zaposleni imaju ugovore o radu.

Podneto je više od 150 prekršajnih prijava, a predviđene kazne iznose do 50.000 dinara za fizičko odnosno do 500.000 dinara za pravno lice.

"Upravo je danas jednom udruženju izrečena prekršajna kazna po više osnova u ukupnom iznosu od 160.000 dinara", rekla je Vesić.