Uz prisustvo kolega i članova porodica poginulih, na platou ispred studija nacionalnog TV servisa zasađeno je 16 stabala piramidalnog graba, po jedno za svakog nastradalog radnika.
"Mislim da će sređivanje ovog spomen parka doprineti tome da ljudi mogu da dođu ovde da uživaju i odmaraju se u senci ovih divnih sadnica. Mislim da je to možda najbolji način da se produži život i sećanje na naše poginule", rekao je novinarima Miroslav Medić, brat poginulog Siniše Medića.
Miroslav, koji je takođe zaposlen u RTS-u, dodao je da zločin kakav je bilo bombardovanje te televizije 23. aprila 1999. godine nikad više ne bi smeo da se ponovi.
"Moj brat, sve moje kolege, a i ja, dolazili smo na posao profesionalno obavljajući svoje zadatke. A ono što se tražilo od nekih drugih, koji su bili zaduženi za bezbednost, mislim da oni nisu ispunili svoj zadatak, i to je ono što boli", rekao je Medić.
Podizanje spomen-parka organizovano je u saradnji RTS-a, "Zelenila Beograd", Šumarskog fakulteta i kompanije "Agro Arm".
Jednu mladicu u spomen-parku zasadio je i osnivač NVO "Solidarnost za Kosovo" Arno Gujon, Francuz iz Grenobla koji danas živi u Beogradu i čija organizacija četiri puta godišnje šalje konvoj humanitarne pomoći Srbima na Kosovu.
Vršilac dužnosti direktora "Zelenila Beograd" Vladimir Bogićević izjavio je da nove sadnice simbolizuju novi život i dodao da je "oduševljen idejom" i da mu je drago što je to preduzeće učestvovalo u njenoj realizaciji.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Temperatura pada na -15 stepeni! Čubrilo otkrio detaljnu prognozu za zimu, evo kada će u Srbiji biti najhladnije
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Putin je zbog ovog oružja naredio napad hipersoničnom raketom: Ubijen važan ruski general i 500 Severnokorejaca
Beograđanka za dva meseca dobila 3 kazne: Otkrivamo na kojim se sve lokacijama na auto-putevima meri brzina