Snimci razgovora koje je predstavilo tužilaštvo za organizovani su mahom zabeleženi u aprilu, avgustu i oktobru 2009. To je bilo neposredno pre i posle akcije "Balkanski ratnik" 15. oktobra 2009. godine, kada je izvršena zaplena oko dve tone kokaina u Urugvaju koje su pripadnici te grupe nameravali da prebace u Evropu.

Istog dana započela su i hapšenja u Srbiji, a na snimcima presretnutih razgovora iz oktobra čuju se uznemireni glasovi članova grupe, međusobne psovke, optužbe...

Razgovori iz aprila, avgusta i septembra, tokom kojih se, prema stavu tužilaštva, dogovara velika pošiljka kokaina, odaju optušteniju kominkaciju, ali opet sa puno psovki i žargonskog izražavanja.

Razgovori između pripadnika koji su bili u Argentini i onih u Srbiji mahom počinju istim rečima, "brate, šta radiš brate"... "ništa evo"... "đe s' ti"... "evo me"... Razgovaralo se o dnevnim dešavanjima, vremenu, devojkama i sličnom, dok se o poslu pričalo nepovezano i u šiframa, kao šo su "mali", "mala drugarica"...

Na jednom od presretnutih razgovora čuje se svedok saradnik Radan Adamović koji NN lice, prema tumačenju tužioca, obaveštava da je uhapšen Željko Vujanović  trećeoptuženi u ovom procesu i brat od tetke Darka Šarića.

Preslušano je i više razgovora od 13. oktobra između Željka Vujanovića i Marka Pandrca koji je koristio argentinski broj i još uvek je u bekstvu, u kojima se čuje da se "sve odlaže za sutra".

Tužilaštvo je predstavilo i niz razgovora između optuženog Nenada Novakovića, koji je takođe koristio argentinski broj, i NN lica, Dragana Labudovića i svedoka saradnika Draška Vukovića, kao i drugih pripadnika grupe međusobno.

Sud je inače danas odobrio da se jedan od optuženih Željko Sibinski brani sa slobode pošto sudu plati jemstvo.

Šarić je uhapšen 18. marta, nakon četiri i po godine skrivanja, pošto je odlučio da se preda.
Prilikom prvog pojavljivanja pred sudom 24. marta rekao je da se ne oseća krivim ni po jednoj optužnici, niti po jednoj tački i da droga koja je zaplenjena nije njegova.

On tada nije želeo da detaljno iznosi odbranu, a njegov advokat Radosalav Baćević je nedavno rekao da to neće učiniti dok sud ne odluči o njihovom predlogu da se iz spisa predmeta izdvoje dokazi za koje Šarićeva odbrana smatra da nisu pribavljeni u skladu sa zakonom.

Iako je po šest spojenih optužnica optuženo ukupno 36 članova Šarićeve grupe, na optuženičkoj klupi Specijalnog suda u Beogradu su, osim Šarića, još devet optuženih, pošto je još njih 14 u bekstvu, devet je priznalo krivicu, a trojica su dobila status svedoka saradnika.

Na optuzeničkoj klupi su Šarić, Nikola Dimitrijević, Željko Vujanović, Miloš Cajić , Borislav Tunjić, Živko Sibinski, Boban Stanojković, Marko Dabović i Mišić Aleksandra.

Svedoci saradnici u ovom postupku su Radan Adamović, Nebojša Joksović i Draško Vuković. Oni nisu izuzeti iz optuženja iako im se na kraju procesa ne izriče kazna, kao "nagrada" za saradnju u rasvetljavanju krivičnih dela.

U aprilu prošle godine u Specijalnom sudu u Beogradu je krenulo objedinjeno suđenje Šarićevoj grupi po šest optužnica zbog šverca više od ukupno 5,7 tona kokaina iz Latinske Amerike u zapadnu Evropu tokom 2008. i 2009. godine.

U bekstvu su još Rodoljub Radulović zvani Miša Banana, Goran Soković, Marko Pandrc, Nenad Novaković, Boško Nedić, Darko Tošić, Darko Gazdić, Milovan Milovac, Bojan Stanojković, Petar Obradović, Marko Račić, Vladimir Račić, Mihajlo Djoković i Nebojša Sretenović.

Za njima je raspisana Interpolova poternica.

U drugom postupku, koji se nastavlja 14. maja, Šariću se sudi za pranje 22 miliona evra u Srbiji, kupovinom preduzeća, parcela, hotela...