"Ja sam izrazio iznenađenje što nijedan državni organ nije bio kontaktiran za zvaničan stav i viđenje onoga što se dešava", rekao je Tasovac na sednici Odbora Skupštine Srbije za kulturu i informisanje, dodajući da Dunja Mijatović iz OEBS-a nije tražila stav po tom pitanju od Ministarstva na čijem je on čelu.

Predstavnica OEBS-a za slobodu medija Dunja Mijatović izrazila je edavno zabrinutost zbog cenzure sadržaja na internetu u Srbiji ocenjujući da je to postalo zabrinjavajuće kada su u kriznim trenucima kada su poplave pogodile region, neki sajtovi i onlajn sadržaji blokirani.

Po oceni Tasovca, sadržaj na internetu je nemoguće cenzurisati i, kako je naveo, trebalo bi razmotriti i tehničke razloge kada je u pitanju obaranje internet sajtova, a ne da se cela stvar podiže na državni nivo.

On je kazao da je u nedavnoj situaciji, kada su bile poplave, "trebalo biti svestan okolnosti vanredne situacije u kojoj smo se nalazili".

"Kada se pomene reč bomba ili terorista u avionu, zna se kako će svaka avio kompanija reagovati. Nigde nas neće dovesti ako govorimo da je sve idealno, ali ni ako govorimo da ništa ne valja", naveo je Tasovac.

Medijske slobode na internetu bile su glavna tema sednice tog skupštinskog odbora na kome su oštru polemiku vodili članovi poslaničkih grupa Demokratske stranke (DS) i Srpske napredne stranke (SNS).

Poslanica Aleksandra Jerkov rekla je da se u poslednjih nekoliko meseci u Srbiji pokušava da utiša svaka vrsta kritičkog mišljenja i spreči svako neslaganje sa onim što aktuelna vlada radi.

"Nezavisna novinarska udruženja upozoravaju na cenzuru na internetu, nezavisni portali su gašeni. Juče je oboren sajt Peščanika nakon objave teksta o doktorskoj disertaciji ministra unutrašnjih poslova Nebojše Stefanovića", navela je Aleksandra Jerkov i upitala Tasovca
zbog čega Ministarstvo na to ne reaguje.

Ona je ocenila kao veoma loš način komuniciranja sa međunarodnom organizacijom pismo koje je danas premijer Aleksandar Vučić uputio Dunji Mijatović iz OEBS-a tražeći od nje izvinjenje zbog optužbi o cenzuri.

Vladimir Đukanović iz SNS-a ocenio je da priče o tome da država stoji iza obaranja sajtova nemaju nikakvog smisla, navodeći da ti sajtovi poput Telepromptera nemaju nikakvu posećenost pa, kako ističe, ne vidi zbog čega bi ih neko obarao.

On je ocenio da bi u svakoj državi neko ko na društvenoj mreži napiše da se prevoze leševi, bio priveden jer se tu ne radi o slobodi medija već o krivičnom delu.

"Niko se nije obratio kada je priveden gospodin (Radomir) Počuča", upitao je on opozicione poslanike, ocenjujući da je ono što je pisano na društvenim mrežama tokom poplava pet puta gore od onoga što je Počuča izneo.

Počuca je bio portparol protivterorističke jedinice MUP-a kada je preko društvenih mreža pretio organizaciji "Žene u crnom". On je osumnjičen da je izvršio krivična dela ugrožavanje sigurnosti i
rasna i druga diskriminacija putem interneta. Prvobitno mu je bio određen pritvor od 30 dana, ali je pušten da se brani sa slobode.