On će ostati u  "zatvoru u zatvoru" ili srpskom "Alkatrazu", požarevačke Zabele.

Portparol tog suda Mirjana Piljić rekla je Tanjugu da je Apelacioni sud odbio žalbu odbrane Ulemka i potvrdio rešenje Višeg suda u Beogradu kojim mu je strogi režim produžen za još dve godine.

Ulemek je u posebno odeljenje Zabele upućen pre četiri godine, gde izdržava maksimalnu kaznu od 40 godina zatvora.

Ulemek je inače u četiri procesa osuđen na 40 godina zatvora, za ubistvo premijera Zorana Djinđića, za zločine zemunskog klana, za ubistvo Ivana Stambolića i za četvorostruko ubistvo na Ibarskoj magistrali.

U tom specijalnom zatvoru kazne sude mahom osuđenici za najteža krivična dela sa maksimalnim kaznama zatvora.

Zakonom je propisano da na svake dve godine od poslednjeg rešenja kojim se produzava izdrzavanje kazne u Posebnom zatvorskom odeljenju, nadlezni sud utvrđuje da li i dalje stoje razlozi za strogi tretman.

Odluku donosi na osnovu činjenica i dokaza iz izvestaja tog odeljenja, policije i sluzbi bezbednosti, kao i mišljenja tuzioca.

Osuđeni koji kaznu izdrzava u "Alkatrazu" boravi sam u ćeliji, ima pravo mesečno na jedan paket i na jednu posetu bliskih srodnika, uz komunikaciju kroz zastitno staklo, na telefonski razgovor s njima najvise dva puta mesečno, a telefonski razgovori se, kao i prepiska, nadziru, izuzev s braniocem.

Nijedno krivično delo za koje je osuđen Ulemek nije priznao.

Pravosudnim organima, dobrovoljno se predao u maju 2005. posle više od dve godine skrivanja nakon ubistva premijera u martu 2003. godine.

Ulemek je zimus pomogao tužilaštvu za organizovani kriminal da rasvetli ubistvo novinara Slavka Ćuruvije, ali nije tražio kontrausluge.