"Ona je personifikacija učešća svih naših žena u ratovima kao ratnika, dobrovoljaca, medicinskih radnika. To je žena pred kojom su stajali u stavu mirno pukovi Francuske, Srbije i drugih saveznika... žena koja je devet puta ranjavana", istakao je Jovanović.
Podsećajući da je za vreme Drugog svetskog rata bila skrajnuta, Jovanović je naglasio da je uprkos tome, Milunka Savić između dva rata očuvala i izvela na put 32 dece svojih poginulih drugova.
"Zato cenimo tu ženu i bili smo inicijatori njenog premeštanja u Aleju velikana", rekao je Jovanović.
On je napomenuo da je posle Prvog svjetskog rata Milunka Savić radila kao čistačica, te da je nakon Drugog svetskog rata dobila penziju kao i svi nosioci Karađorđeve zvezde, ali da je stan od grada Beograda dobila tek 1972. godine, a umrla je 1973. godine.
Današnjem pomenu na Novom groblju prisustvovali su brojni članovi Udruženja dobrovoljaca 1912-1918, predstavnici Matice iseljenika Srbije, predstavnici Udruženja vojnih beskućnika Srbije, kao i brojni građani poštovaoci hrabre Srpkinje.
Milunka Savić je bila poznata kao srpska Jovanka Orleanka, u Balkanskim ratovima učestvovala je predstavljajući se kao muškarac, a kasnije se posvetila ulozi majke i hraniteljke.
Bila je čuvena zbog svoje neizmjerne hrabrosti, a u Prvom svetskom ratu bila je deo čuvenog "Gvozdenog puka", elitnog Drugog puka srpske vojske "Knjaz Mihailo".
Za vreme Drugog svjetskog rata imala je svoju malu bolnicu na Voždovcu gde je lečila partizanske i četničke vojnike.
Srpska heroina imala je jednu kćerku i jednog unuka.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Temperatura pada na -15 stepeni! Čubrilo otkrio detaljnu prognozu za zimu, evo kada će u Srbiji biti najhladnije
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Putin je zbog ovog oružja naredio napad hipersoničnom raketom: Ubijen važan ruski general i 500 Severnokorejaca
Beograđanka za dva meseca dobila 3 kazne: Otkrivamo na kojim se sve lokacijama na auto-putevima meri brzina