Od toga, 11,1 milijardu duguju kompanije koje su zaključile ugovore, platile po jednu, dve rate i prestale da plaćaju, oko 3,4 milijarde kompanije koje su ušle u reprogram, a više od 11 milijardi kompanije u stečaju, rekao je gradski menadžer Goran Vesić.

Snimili smo sve te lokacije i došli do poražavajućeg podatka da se radi o 980 lokacija, a da je 95 odsto tih stanova, odnosno zgrada prodato, a pritom je grad uskraćen za velike pare, rekao je Vesić gostujući na Studiju B.

Direkcija za građevinsko zemljište je za 700 takvih lokacija podnela zahtev katastru da se upiše uknjižba nad neprodatim stanovima kako bi se znalo da za te stanove nije plaćeno građevinsko zemljište, rekao je Vesić i dodao da će se to uraditi za još 270 lokacija, "a onda ćemo imati sastanke i sa notarima i sa sudovima".

To je, prema njegovim rečima, način da se zaštiti imovina grada, a građani koji kupuju stanove moći će da vide u katastru, da li je investitor platio svoje obaveze.

Dugoročno promenićemo sistem koji je do sada postojao, pa investitori neće moći da dobiju upotrebnu dozvolu ako nisu uredno platili svoje obaveze, za potpisivanje ugovora tražićemo bankarsku garanciju i hipoteku na stanove, a ne kao do sad menično ovlašćenje, rekao je gradski menadžer.

Vesić je najavio da će crna lista investitora biti objavljena na sajtu Grada i podeljena opštinama.